Esialgsetel andmetel laupäev kl 11.00ni
arestitud Erki Aavikut süüdistatakse ametiseisundi kuritarvitamises, omastamises
ja rahapesus.
Prokurör Marge Püssi sõnul süüdistatakse Erki Aavikut ametiseisundi kuritarvitamises. Aavik ületas Weroli nõukogu antud volitusi ja ostis kokku 44 000 tonni rohkem rapsiseemet kui lubatud, põhjustades ettevõttele 22 miljonit krooni kahju. Lisaks sõlmis ta lepingu ASiga Biodiisel, lubades varustada ettevõtet biodiisli tootmiseks vajaliku õliga, mida Werole ei suutnud teha ning tekitades sellega Werolile kahju 114 miljonit krooni. Kõik kahjusummad võivad prokurör Marge Püssi sõnul veel muutuda.
Lisaks uurib prokuratuur kahtlusi Weroli 75 000 euro (1,1 miljonit krooni) omastamises ja rahapesus 62 00 euro (970 000 krooni) vääruses.
Prokuröri sõnul väidab Aavik oma süütust. "Põhimõtteliselt ütles ta ülekuulamisel samu asju, mida on ta varem aripaev.ee-le öelnud," ütles Püss.
"Täna õhtul otsustame, kas Erki Aavikut on vaja pikemalt vahi all hoida või mitte," kommenteeris prokurör vahialuse edasist saatust.
Seotud lood
Tartu ringkonnakohus tühistas täna osaliselt Tartu maakohtu 5. mai 2010 otsuse ASi Werol Tehased (WT) endiste juhtide kriminaalasjas.
Politsei pidas neljapäeval 48 tunniks kinni
Werol Tehaste eksjuhi Erki Aaviku, keda kahtlustatakse ametiseisundi
kuritarvitamises ning ettevõttest raha väljakantimises, kirjutab Postimees.
Tartu maakohus ei rahuldanud ligi kaks kuud
vahi all olnud Werol Tehaste eksjuhi Erki Aaviku kaitsja Monika Mägi taotlust
vabastada mees kautsjoni vastu vahi alt.
Tartu ringkonnakohtus ei vabastanud täna
vahi alt Weroli endist juhti Erki Aavikut.
Kulla hind purustas oktoobris uued rekordid ja on kiiresti lähenemas 3000 dollari piirile. Novembri alguses tõi Donald Trumpi valimisvõit kullaturule küll suure päevase languse, kuid pikaajalist negatiivset mõju kullaturule ma ei näe. Pigem vastupidi.