Haritud töölised nagu insenerid ja arstid
lahkuvad Saksamaalt ning sisserändajaid saabub vähem, mis põhjustab
tööjõupuudust ja mõjutab riigi konkurentsivõimet.
144 815 sakslast lahkus 2005. aastal kodumaalt kõrgete maksude, madalate palkade ja paindumatute töötingimuste pärast. Viimati lahkus Saksamaalt rohkem kodanikke, kui tuli tagasi, aastal 1968, kirjutas The Wall Street Journal . Trend hõlmab küll suhteliselt väikest osa Saksamaa 82 miljonist kodanikust.
Samas on inseneride, akadeemikute, arstide ja teiste kõrgelt haritud inimeste lahkumine teinud poliitikud murelikuks. Ajude äravoolu peatamiseks soovivad poliitikud muuta immigratsiooni poliitikat ja muuta riiki ahvatlemaks spetsialistidele.
16% Saksa ettevõtetest väidab, et nad ei leia piisaval kvalifikatsiooniga tööjõudu. Saksamaal on hetkel 22 000 hõivamata inseneri töökohta.
Samas immigratsiooniseaduste muutmine võib niigi 10,2% tööpuudusega Saksamaal tekitada olukorra, kus sisseränne väheneb veelgi ja andekad, haritud võõrtöölised ei koli sinna ning kvalifitseeritud tööjõupuudus süveneb. 2005. aastal langes sisseränne Saksamaale 11%.
Seotud lood
Euroopa suurima riigi Saksamaa majandus on
üle ootuste kiiresti kasvama hakanud, ületades kõiki prognoose.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.