Vaatamata sellele, et Euroopa Liit peatas
detsembris mitmes punktis Türgiga liitumisläbirääkimised, on Türgi asunud
aktiivselt läbi viima reforme, et liitumisprotsessi kiirendada.
Türgi saadik Euroopa Liidu juures Volkan Bozkir ütles, et Ankara reageerib eelmise kuu lbirääkimiste tagasilöögile kiirendatud reformidega, et olla liitumiseks valmis niipea, kui poliitiline kliima muutub, kirjutas Financial Times.
"Türgil oleks olnud väga lihtne reageerida järsult ja suhted osaliselt külmutada või siis väljendada oma murtud südant," ütles Bozkir.
Euroopa Liit peatas detsembris liitumisläbirääkimised kaheksas punktis, kuna Türgi ei nõustunud Küprosele oma sadamaid avama. Küpros on Euroopa Liidu liige alates 2004. aasta maist. Ankara aga keeldub Küprose valitsust tunnistamast.
Bozkir ütles, et selle jaanuari lõpuks pannakse paika seadusandlikud eesmärgid kuni aastani 2013. Seejärel on seatakse need prioriteetseks, lootes riigi seadused Euroopa standarditega võimalikult pea vastavusse viia.
"Tervitame Türgi otsust reformidega jätkata, kuigi tibusid loetakse alles sügisel," kommenteeris olukorda ELi laienemisvolinik Olli Rehn. "Initsiatiiv on positiivne ja näitab, et Türgi viib reforme läbi mitte vaid Euroopa Liidu, vaid ikka Türgi enda kodanike heaolu nimel," lisas ta.
Bozkiri sõnul loodab Ankara, et EL näitab üles heasoovlikkust ja naaseb läbirääkimistele vähemalt mõnes punktis juba Saksamaa eesistumisperioodil.
Seotud lood
Euroopa Liit tahab osaliselt peatada
liitumiskõnelused Türgiga, kuna Türgi pani ELi liikmele Küprosele embargo, mis
võib saada saatuslikuks Türgi euroliitu astumisel.
Briti välisminister David Miliband arvab,
et Euroopa Liit (EL) peaks laienema ka Venemaale, Lähis-Idasse ja
Põhja-Aafrikasse.
Aripaev.ee küsitlusele vastas kella 18ks
262 lugejat. Kõige vähem soovisid vastajad Euroopa Liidus näha Venemaad (9%),
Türgit (6%) ja Valgevenet (6%).
Uue sarja esimene saade!
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu rõhutab uhiuues sarjas “Juhtides tulevikku”, et suurfirmad liiguvad kestlikkuse suunas ja sellega kujundatakse ümber tööstusharud. Kes pole sellega kaasas, jääb lihtsalt maha.