Seoses autoriõigusega seotud õigusaktide
muutumisega ja Soome telekanali Neloneni puuduvate õigustega Eestis programmi
edastada, kaob 15. märtsist Starmani kaablivõrgus edastav soomekeelne kanal
Nelonen.
Starmani teatel lisatakse endisele Neloneni sagedusele MTV Eesti ning viimase asukohale venekeelne äriuudiste kanal RBK, teatas ettevõte.
Starmani kommunikatsioonijuhi Timo Hartikaineni sõnul edastas Starman Neloneni nii kaua kui võimalik, kuid kehtima hakkava seadusega vastuollu minna ei olnud võimalik. Neloneni taas kanalivalikusse lisamine on võimalik juhul kui seadusandlus peaks muutuma või Nelonen saab õigused Eestis oma programmi edastamiseks.
"Starmani eesmärk on oma kaabelvõrkudes näidatavaid kanaleid vahetada nii harva kui võimalik, et mitte häirida klientide igapäevaseid telerivaatamise harjumusi. Praegu ei ole meil plaanis lõpetada ühegi teise kanali edastamist, kuid kui selleks peaks tekkima vältimatu vajadus, teatame oma kliente muudatusest võimalikult palju ette," lisas Hartikainen.
Augustis 2007 lähevad nii Nelonen kui teised Soome telekanalid üle digitaalsele edastusformaadile ning peale seda pole võimalik neid kanaleid ka eetriantenniga Eestis vastu võtta.
AS Starman on Eesti suurim kaabellevivõrgu baasil televisiooni-, interneti- ja telefoniteenust pakkuv ettevõte. Starmanil on kokku üle 130 000 digi- ja analoogtelevisiooni kliendi. Alates detsembrist alustas Starman maapealse leviga digitaaltelevisiooni ZUUMtv pakkumist, mis septembriks 2007 levib juba enam kui 96% majapidamiseni Eestis. AS Starmani aktsiad on kaubeldavad Tallinna Börsi põhinimekirjas.
Seotud lood
Starmanil valmib Haapsalus augustiks uus
kaabellevivõrk, mis teeb kohalikele elanikele kättesaadavaks interneti- ja
telefoniteenused ning paljukanalilise kaabel-TV.
Tänu Soome telekanali Nelonen
edastusõiguste kehtimahakkamisele Eestis lülitas Starman täna kanali tagasi oma
võrku.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.