MTVP juhtiva partneri Allan Martinsoni sõnul Eestis
ei ole palju tehnoloogiad, kuhu riskikapitalist tahaks investeerida.
"Samas riskifonde on Eestis palju, Eesti on riskikapitali osakaalu järgi Ida-Euroopa liider. Riskikapitali puudust pole, raha on piisavalt. Puudub aga pipeline investeeringutele," nentis Martinson.
"Eestis on ambitsioonide defitsiit. Me ei investeeri just tehnoloogiasse, vaid ambitsioonidesse," rääkis ta.
Martinsoni sõnul on Eestis puudu kogemuse ja tahtmisega ettevõtteid, kes tahavad minna rahvusvaheliseks: "Vene ettevõtja võib ju koledam välja näha kui Eesti oma, aga neil on ambitsioone rohkem. Vene ettevõtjad ei maksa võib-olla makse, nende püksisääred võivad olla porised, aga nad räägivad laienemisest Ameerikasse. Samas meile tulevad Eesti ettevõtjad, kes räägivad, et tahaks avada mingi internetilehe ja võib-olla tahaks laieneda ka Lätti," rääkis Martinson eestlaste vähesest ambitsioonikusest.
Martinsoni sõnul on üheks tugevamaks investeerimisvaldkonnaks Eestis kõikvõimalikud e-teenused ja sellega haakuvad m-teenused: "See on valdkond, millel võiks olla tulevikku. Samas on mul jäänud vastamata küsimus, miks näiteks meie naaberriikides ei ole need teenused nii kergesti omaks võetud. Seda võiks uurida."
Seotud lood
Riskikapitalifirma Martinson Trigon Venture
Partners (MTVP) partneri Allan Martinsoni sõnul on riskikapitali sissevõtmine
ettevõttesse hullem kui abielu.
Ülemiste City juhatuse esimees Gunnar Kobin
leiab, et aasta 1997 oli see aasta, kui eestlased õppisid säästma ja olema
innovatiivsed.
Martinson Trigon Venture Partnersi partner
Allan Martinson ning MartinsonTrigoni partner Sven Nuutmann ostisid saidid
aegmaha.com ja foto24.ee.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.