Iiri odavlennufirma Ryanair teatas
kolmapäeval, et alustab hinnasõda teiste Euroopa lennukompaniide vastu, pakkudes
klientidele 10 miljonit piletit põhimõtteliselt tasuta.
Viis nädalat kestev kampaania sai alguse pärast neljapäevast sektori aktsiate hinnalangust. Oma tõuke andis ka peamise konkurendi easyJeti reisijate arvu vähenemine kõrgemate maksude, tõusvate intressimäärade ja keskkonnamurede tõttu, kirjutas Reuters.
"Usun, et see paneb hindadele veelgi suurema surve, surve all on ka Ryanairi kasum ja ka teiste kasumid mitte ainult Ühendkuningriigis, vaid kõikjal Euroopas," ütles Ryanairi tegevjuht Michael O'Leary. "Alustame Euroopas hinnasõjaga," lisas ta.
Tavaliselt pakub Ryanair üliodavaid pileteid vaid vähestele kohtadele, kuid kolmapäeval alanud kampaania käigus läheb soodusmüüki pea pool piletitest, millega plaanitakse juba niigi raskustes lennukompaniidele hoop anda.
Ryanairi 10 miljonit piletit Euroopa liinidel pandi müüki 10 (230), 15 (345) ja 20 naelaga (460 krooniga). Hinnas sisaldub juba reisijamaks.
"See on põhimõtteliselt tasuta," ütles O'Leary. "Maksta tuleb vaid Gordon Browni (Briti rahandusministri - toim) maksude eest," lisas ta, viidates veebruaris kehtestatud uuele maksule.
Ühtlasi teatas Ryanair, et kui reisijad leiavad konkurentidelt sama liini kohta odavama hinna, maksab ettevõte vahe kliendile kahekordselt kinni.
Seotud lood
Eile suri pärast pikka haigust 71aastasena
Iiri odavlennufirma Ryanair asutaja Tony Ryan.
Taani lennukompanii Sterling ennustas, et
viie aasta pärast lendavad reisijad tasuta, kirjutas Dagbladet Børsen.
Rahaküsimises varemgi nutikusega silma
paistnud odavlennuliin Ryanair juurutas 20. septembril spetsiaalse 2naelase
( shy;3eurose) lennule registreerimise tasu.
Mõne aja eest tuli Eesti
online-reisibüroost bookinghouse.net pakkumine lennata Indiasse Mumbaisse 5729
krooniga, Finnair pakub lende Delhisse 5500 krooniga.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.