Valitsus kiitis heaks vanemahüvitise
maksmise pikendamise 14 kuult 18 kuuni ning saatis eelnõu Riigikokku.
Uue seaduse järgi pikendatakse vanemahüvitise maksmist uutel taotlejatel nelja kuu võrra ja neil vanematel, kellel vanemahüvitise saamise õigus kestab tuleva aasta 1. jaanuari seisuga. Last hooldavale vanemale hüvitatakse 455 päeva jooksul 100% eelmise kalendriaasta keskmisest töötasust. Uus valitsus pikendab seda aega 575 päevani. Mittetöötava vanema puhul pikendatakse hüvitise maksmist 14 kuult 18 kuuni, teatas sotsiaalministeerium.
Sotsiaalminister Maret Maripuu sõnul on tulemas ka teine oluline muudatus, mis annab isadele võimaluse pikemalt beebiga kodus olla. "Kui seni ei olnud isal õigust vanemahüvitisele enne lapse kuue kuu vanuseks saamist, siis selle aasta 1. septembrist on isadel õigus vanemahüvitisele juba varem - siis kui laps on saanud 70 päeva vanuseks," lisas minister.
"Selleks, et isad oleks lastega rohkem koos, on valitsus otsustanud märgatavalt suurendada lapse sünniga seotud kahenädalase isaduspuhkuse vältel makstavat toetussummat. Praegu makstakse isadele vaid 66 krooni päevas. Tuleval aasta tõuseb toetus kuni 100%-ni isa töötasust. See peaks julgustama isasid peale lapse sündi koju jääma, et siduda end lapsega kohe päris algusest," ütles Maripuu.
Seotud lood
Toiduainete tööstur Kuldar Leis leiab, et
väikelapsega kojujäämine on igati positiivne.
Sotsiaalministeeriumi perepoliitika ja
sotsiaalala asekantsler Riho Rahuoja sõnul võiksid mehed võtta
lapsehoolduspuhkust kui täiendkoolitust, kus saab kriisijuhtimise
erikoolituse.
Valitsuskoalitsiooni esimese ühise sammuna
perepoliitikas pikendatakse vanemahüvitise maksmist lapse pooleteist aastaseks
saamiseni ehk nelja kuu võrra, kirjutas Eesti Päevaleht Online.
Uuel aastal jõustuv vilepuhuja kaitse seadus hakkab töötajaid, aktsionäre ja kliente ettevõtte väärkäitumisel kaitsma, kuid siiani valitseb segadus teavituste sisuga ning valesti teavitamisel võib rikkuda ärisaladust.