Arco Vara ühe omaniku Arti Arakase sõnul
tehti ettevõttele viimati müügipakkumine 1998. aastal.
Tegu on ka praegu Eesti kinnisvaraturul tegutsejaga. Arakas ei soostunud siiski ütlema tolle ostupakkumise tegija nime.
Arti Arakase sõnul on Arco Vara tegutsenud algusest peale kolme omanikuga - Arti Arakas, Hillar-Peeter Luitsalu ja Richard Tomingas - ning ettevõtte on siiani küllaltki suletud olnud. Seetõttu on tema sõnul praegu sobiv aeg aktsionäride ringi laiendada. Arakas oli rahuolev, et Eesti ettevõte on jõudnud viide välisriiki. "Rahal pole rahvust," märkis ta.
Arco Vara juhid ei pelga arenevate turgude pahupoolt, näiteks korruptsiooni. Nende sõnul ei ole nad näiteks korruptiivseks peetud Bulgaarias korruptsiooniga kokku puutunud. "Omame kogemust, kuidas nn sovjetimaa transformeerub turumajanduslikuks riigiks," lisas Arco Vara juhatuse esimees Viljar Arakas.
Viljar Arakase sõnul on tegu Arco Vara esimese börsiletuleku katsega. Arakas eitas spekulatsioone nagu oleks ettevõte börsile tulekut edasi lükanud. Arco Vara juht märkis, et praegu pole halb aeg börsile tulla. "Üle 60% elamufondist on nõukogudeaegsed hooned. Majandus kasvab edasi ja ka inimeste palgad kasvavad," tõi ta välja kinnisvaraettevõttele soodsaid tegureid Eesti turul.
Seotud lood
Arco Vara asutaja Arti Arakas kinnitas
aripaev.ee-le, et on müünud viimased tema kontrolli all olnud
kinnisvarakontserni Arco Vara aktsiad ja peale mälestuste ei seo teda enam
ettevõttega midagi.
Arco Vara juhatuse esimees Viljar Arakas
ütles, et ettevõte plaanib Balkani kinnisvaraturul head raha teha.
Kuigi Haapsalu Uksetehase nime järgi võiks arvata, et tegemist on uksetootjaga, siis tegelikult valmistatakse Haapsalu külje all Uuemõisas ka aknaid. Ettevõte on keerulised ajad edukalt üle elanud ja tänavu plaanib avada esindussalongi ka Tartus.