Eesti Investorite Liidu esimees Heldur
Meerits leiab, et poliitikas on jõujooned muutunud.
"Viimase kümne aasta jooksul on erakonnad selgelt oma jõudu kasvatanud ning ka poliitikute vahekorras ametnikega on poliitikute jõud kõvasti kasvanud," vastas Meerits Postimehe lisaväljaandele Otsustaja.
"Ka ettevõtjate mõju poliitikutele on vähenenud. Riigieelarvest makstavad toetused vähendasid parteide sõltuvust ettevõtjate rahast, kuid nagu ka viimased valimised näitasid, pole ettevõtjate raha ka päris tähtsusetuks muutunud," lisas ta.
Rahast tähtsamaks aga peab Meerits seda, et säiliks dialoog ettevõtjate ja poliitikute vahel. "Selle sisuks peaks olema mõistliku majanduskeskkonna säilitamine, mitte konkurentsieeliste saavutamine valitsuse ja parlamendi otsustega," arvas ta.
Üldiselt leiab Meerits, et Eestis on senine poliitika majanduse arengut soodustanud ja konkurentsivõimet tõstnud. "Kunagi tundus, et Euroopa Liitu ja NATO-sse pääsemine lahendavad kõik probleemid. Praegu näeme, et "ajaloo lõpp" asub kauges tulevikus. Ise pean suurimaks probleemiks rahvastiku vananemist, rahvaarvu vähenemine on sellega võrreldes suurusjärgu võrra väiksem mure," selgitas Meerits.
Seotud lood
Selleks et olla edukas ja end hästi tunda,
tuleb Eesti Investorite Liidu juhatuse liikme Heldur Meeritsa sõnul leida
tasakaalupunkt kulude ja tulude vahel.
Kui nõukogude ajal peeti rikkaks inimest,
kellel oli auto, suvila ja maja või korter, siis tänapäeval on olukord muutunud
ja investorite kaitseingel Heldur Meerits peab autot pigem kuluks.
Investorite Liidu juhatuse liikme Heldur
Meeritsa sõnul leidsid investorid eelmisel aastal negatiivset mitmest
valdkonnast, kuid kokkuvõttes jäid kõlama juhtide eetikaga seotud teemad.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.