Raudteelaste ametiühingu hinnangul ajab
valitsuse vähene initsiatiiv Eesti-suunaliste kaubavoogude taastamise osas
Venemaaga Eesti Raudtee pankrotti.
"Valitsuse seisukoht, et olukord on stabiilne, ei vasta tõele. Valitsus eesotsas peaminister Ansipiga peab tulema raudteele, et näidata, kus on kõik korras. Võib-olla siis neil paraneb nägemine ja arusaamine olukorrast," ütles eilsel pressikonverentsil raudteelaste ametiühingu esimees Oleg Tšubarov, kelle sõnul ajab riik teistkordse omanikuna Eesti Raudtee pankrotti, kirjutas Äripäev.
Eesti Meremeeste Ametiühingu esimees Valentin Kivistik lisas, et kuigi majandusminister Juhan Parts on avaldanud arvamust, et aasta lõpuks olukord paraneb, ei ole see reaalne. "See võib juhtuda järgmise aasta lõpuks, ja seda juhul, kui valitsus midagi ette võtab," rõhutas Kivistik.
Transpordi Ametiühingu esimehe Peep Petersoni sõnul ei olda liigselt optimistlikud. "Vene valitsusel ei pruugi olla heatahtlikku soovi olukorda lahendada. Parts teeb head tööd, kuid me pole seni kuulnud ühtegi konkreetset Eesti sõnumit," nentis Peterson.
Tšubarov osutas, et aprillisündmustest tulenevalt on Venemaa käitumine avaldanud mõju Eesti riigi tööturu olukorrale ning ka majandusheaolule tervikuna. Kaubavood Eesti suunal on seejuures langenud kuni 50%, mis mõjutab majanduslikku olukorda raudtee-, mere- ning metsasektoris. Kõigele lisaks jäävad riigil saamata maksud ning tegemata hädavajalikud investeeringud raudteel, mis on vajalikud ka reisijateveo toimimiseks ning edendamiseks. "Kui pole kaupa, pole raha, ja kui Eesti Raudteel hakkab raha nappima, peab seda kinni hakkama maksma maksumaksja," ütles Tšubarov.
Tšubarovi sõnul võib augusti ja septembri jooksul raudteelasi ees oodata massiline koondamine, kui olukord kiiremas korras ei parane.
Seotud lood
Eesti Raudtee ei kinnita eile Eesti
Raudteelaste Ametiühingu pressikonverentsil välja öeldud väidet nagu tabaks
ettevõttes töötavaid inimesi kahe kuu pärast majandusraskused ja massiline
koondamislaine.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.