Eesti tööstusettevõtete toodang suurenes
2007. aasta mais nii aprilliga kui ka eelmise aasta maiga võrreldes, teatas
Statistikaamet. Võrreldes aasta algusega on tööstuse kasvutempo veidi
aeglustunud.
Sesoonselt korrigeeritud andmetel tootsid Eesti tööstusettevõtted mais 1% rohkem toodangut kui aprillis. 2006. aasta maiga võrreldes suurenes toodang tööstuses kokku 6%, sealhulgas töötlevas tööstuses 5%. Kui tänavu aasta alguses suurenes toodang tööstuses kokku eelmise aasta vastava kuuga võrreldes 8-9%, siis mais on tööstustoodangu kasvutempo mõnevõrra aeglustunud.
Mais võrreldes eelmise aasta maiga mõjutas töötleva tööstuse toodangu kasvu oluliselt toiduainete, elektrimasinate ja ehitusmaterjali tootmine. Ehitusmaterjali ja keemiatoodete toodang suurenes ehitusturu püsiva kiire arenguga seoses põhiliselt kodumaisele turule suunatud toodangu kasvu tõttu. Elektrimasinate tootmise suurenemist mõjutas toodangu kasv nii kodu- kui ka välisturule.
Tegevusalati oli kõige suurem toodangu kasv elektrimasinate ja -aparaatide tootmises (53%). Toiduainetööstuses suurenes toodang 3%, mida mõjutas peamiselt jookide ning piimatoodete toodangu kasv. Selle aasta algusest on langustrendis toormepuuduse käes vaevlev puidutööstus. Samuti vähenes metalltoodete tootmine, mille osatähtsus on viimastel aastatel tööstuse struktuuris oluliselt kasvanud. Siin on vähenemine põhjustatud tootmise stabiliseerumisest eelmiste aastate väga kiire kasvuga võrreldes.
Seotud lood
Statistikaameti andmetel kasvas maikuus
tootmismaht töötlevas tööstuses eelmise aasta maiga võrreldes 4,7%, kuid
viimaste aastate trendidega võrreldes oli kasvutempo veidi madalam.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.