Turvavaldkonnas tegutseva Symanteci
andmetel püüavad petturid testida krediitkaarte heategevatele ja
keskkonnaorganisatsioonidele, näiteks Punasele Ristile, väikesi summasid
annetades.
CyberSecurity.ru vahendab, et petturid kontrollisid ka varem internetis, kas varastatud kaardid toimivad, enne kui nad raha välja võtma hakkasid. Selleks tehti pisikesi ostusid internetipoodides. Praeguseks on internetipoed oma turvasüsteeme täiustanud, nii et pettureid ohustab vahelejäämine.
"Heategevate fondide kasutamine on uus võimalus kaardi toimimist kontrollida," märkis Symantec, "ehkki see viis pole veel kõigi kurjategijate seas levinud."
Praegu saab varastatud krediitkaartide numbreid osta paljudes põrandaalustes internetifoorumites. Möödunud kuul annetasid kurjategijad kõige rohkem raha Punasele Ristile, kes ainuüksi Ameerika Ühendriikides sai varastatud krediitkaarte proovinud pettureilt rohkem kui 7000 dollarit.
Punase Risti esindaja sõnul moodustas nimetatud summa üsna tühise osa kogu organisatsiooni eelarvest, mis oli 6 miljardit dollarit. Samal ajal püüavad arvukad petturid raha välja petta ka Punaselt Ristilt.
Seotud lood
13 numbrist kombinatsioon tootepakendil ei
ütle tavatarbijale enamasti midagi, kirjutab Ärileht.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.