USA võimud lubavad taas lennukisse
suitsetajad koos välgumihkliga ning imikuga sõitjad koos rinnapiima pudeliga,
kuna jaburad piirangud raiskasid rohkelt aega ja miljoneid raha, ent ei tõstnud
ohutust kuidagi.
Lennundusvõimude vastavast otsusest kirjutas tänane New York Times. Piirang tulemasinaile kehtestati pärast seda, kui üks reisija üritas 2001. aastal Pariis-Miami lennul käivitada kinga sisse peidetud pommi. Seaduseandjate arvates oleks see tal õnnestunud, kui ta oleks tikkude asemel kasutanud tulemasinat. Tikud pole kunagi lennul taskus keelatud olnud.
USA kõrge lennundusametniku arvates oli sellisest piirangust lennuturvalisuse parandamisel vähe abi, kuna pommi detoneerimiseks võib näiteks kasutada ka väikest patareid, kirjutas leht. "Välgumihklite ärakorjamine on turvateater," märkis ametnik Kip Hawley.
4. augustist jõustuv muudatus puudutab tavalisi ühekordseid ja täidetavaid, kuid mitte erilisi tihedama ja kuumema leegiga välgumihkleid. Turvatöötajad korjavad päevas üle riigi ära 22 000 välgumihklit, millega seoses pikenevad järjekorrad ja konfiskeeritu jäätmekäitluse kulu on umbes 4 mln dollarit aastas.
Jõusse jääb keeld võtta kaasa üle 3 untsi (kogus üle 100 ml) vedelikke, kuid plaanis on erand rinnalastega reisijate suhtes, kui rinnapiima pudel kontrollis deklareerida.
Seotud lood
30. märtsil kirjutasid Euroopa Liit ja USA
alla avatud taeva lepingule, et kõrvaldada piirangud turult, mis hõlmab 60
protsenti maailma liiklusest.
Esmaspäevast alates piiratakse lennureisijate
käsipagasis olevate vedeliku kaasavõtmist.Kõik käsipagasis olevad vedelikud
peavad alates 6. novembrist mahtuma ühte ühe liitri suurusesse läbipaistvasse
suletavasse kilekotti (nn minigrip kotid), teatas Lennuamet.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.