Euroopa Keskkonnapoliitika Instituut
soovitab kooliümbrused muuta autovabaks tsooniks, et sundida lapsevanemaid ja
lapsi jalutama.
Instituudi vastavaldatud uurimuses süüdistab organisatsioon liigset autode kasutamist epideemia mõõtmeid võtvas ülekaalulisuses ja globaalses soojenemises, kirjutas BBC.
Uuringust selgus, et pärast seda, kui majapidamine endale auto soetas, langes pereliikmete jalgsikäimise aeg kahelt tunnilt nädalas ühele tunnile.
"Auto asendamine jalutamisega on peamine põhjus, miks rasvtõve juhtumite arv nii palju tõusnud on, kuna kõndimine on enamikule inimestele kõige iseenesestmõistetavam kalorite põletamise viis," ütles töö autor dr Adrian Davis. "Päevaste kõndimisharjumuste väike vähenemine kümne või enama aasta jooksul mõjub kehakaalule väga halvasti."
USA varasemale uuringule viidates näitasid teadlased, et iga lisatund, mille inimene päeva jooksul veedab autos, tõstab tõenäosust rasvtõppe haigestuda 6% võrra.
Lisaks autovabadele tsoonidele kooliümbrustes pakkus uurimismeeskond välja, et Briti valitsus peaks rohkem investeerima tänavatevõrgustikku, et muuta need jalakäijatele atraktiivsemaks.
Seotud lood
Soome valitsuse tervishoiuteenuste eest
vastutav minister Liisa Hyssäla on märtsis toimuvate parlamendivalimiste eel
teinud ettepaneku soomlasi kummitava ülekaalulisuse ja ebatervislike eluviiside
kontrolli alla saamiseks jagada maksusoodustusi.
Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO)
uuringu kokkuvõtete andmeil on Balti riikidest kõige vähem ülekaalulisi inimesi
Eestis, vahendas ETV24.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.