Eestlane Andres Sults elab New Yorgi
südames Manhattani saarel, on ülemus viieteistkümnele mehhiklasest illegaalile
ning juhendab Montoni sügiskollektsiooni kopeerimist.
Mees ütles Eesti Ekspressile, et Montoni moe mahaviksimine käib lihtsalt: "Internetist laseme pildid välja ja siis surume õmblejatele pihku, et tehke nii. Ega me päris seda Montoni märki peale ei pane ja selle firma nime all ei müü."
Sultsi toodangut müüakse kohalikes butiikides ning paljude riiete küljest võib leida isegi tuhandetesse kroonidesse ulatuvaid hinnasilte.
Süümepiinu mees oma illegaalse äri pärast aga ei tunne, õigustades end sellega, et enamik eestlasi ei tee Ameerikas just kõige legaalsemaid asju.
Baltika kommunikatsioonijuht Mervi Lill oskab Sultsist kuuldes vaid naerda: "Meil on hea meel, et Montoni kaubamärk on jõudnud kaugemale kui Kesk- ja Ida-Euroopa."
Seotud lood
Täna tutvustas Baltika oma uue hooaja
kollektsioone: Montonit, Baltmani, Mosaici ja Ivo Nikkolot.
Keeltekool Kirjatäht tähistab veeburarikuus kümnendat tegutsemisaastat. Seda, et aeg on tegusalt ja lennates läinud, kinnitab tõsiasi, et ümmarguse tähtpäeva saabumist tuli kooli juhile ning asutajale Ülle Koppelile meelde tuletada. “Numbrid on minu jaoks kõige nõrgem külg. Need ei seisa meeles, kipuvad ununema ja sassi minema,” naerab ta.