SEB Eesti Ühispanga analüütiku Hardo Pajula
sõnul on tavaline ehitussektori kasv aastas 11 protsenti, ettevõtjad, kes
ehitasid oma tulevikuplaanid üles ootusele, et 30-40protsendiline kasv jätkub
kümme aastat, peavad pettuma.
SEB Eesti Ühispanga analüütiku Hardo Pajula sõnul on ehitusmahu kasvu pidurdumine tingitud majanduskeskkonna üldisest jahtumisest.
"Kui mõni ettevõtja ehitas oma tulevikuplaanid üles ootusele, et 30-40protsendiline kasv jätkub kümme aastat, siis ootab teda tõesti ees väga kriitiline aeg," nentis analüütik.
"Ehitussektori kindlustunde indikaator on langenud sel aastal 44 punktilt 17,3 punktile, nii et selles mõttes kasvu aeglustumises midagi väga üllatavat ei ole. 2006. aasta oli Eesti majandusele nii mõneski mõttes väga erandlik ja ehitussektor lõikas sellest erandlikkusest suurt tulu," rääkis Pajula Äripäevale.
Praegu me näeme lihtsalt normaalse olukorra taastumist: ajavahemikul 2000-2004 kasvas ehitussektor keskmiselt 11 protsenti aastas.
Seotud lood
Tänavu teises kvartalis aeglustus järsult
ehitusmahu kasv eelmise aasta sama ajaga võrreldes ja ehitusfirmade juhid peavad
lähiajal tõenäoliseks ka mahu vähenemist.
Hansabank Marketsi makroanalüütik Maris
Lauri märkis, et lähiajal võivad eluasemega tegelevad kinnisvaraarendajad
sattuda pankrotti.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.