Endine restorani Olde Hansa osanik ja
tegevdirektor, praegune telenägu Margit Hakomaa leiab, et ega suurtes
ettevõtetes olegi võimalik töötajatele musta raha maksta.
Tänasele aripaev.ee küsimusele "Kas oled kunagi ümbrikupalka saanud?", vastas Hakomaa, et olles suurtes firmades töötanud, on ta alati legaalset palka saanud.
"Kunagi, kui rubla krooni vastu vahetati, töötasin lühikest aega ühes ettevõttes, kus ei saanudki täpselt aru, mis toimus. Inflatsioon oli väga kõrge, olukord oli segane ja ettevõttes toimusid pidevalt mingid muudatused, nii et ma ei suutnud sellest enam aru saada," rääkis Hakomaa kogemusest, kus osati tundus, et justkui oleks ümbrikupalka makstud, kuid samas olid lepingud olemas.
"Hiljem töötasin ainult suurtes ettevõtetes, nagu Kaubamaja ja Valio Eesti, kus põhimõtteliselt ei olnudki võimalik musta või isegi halli raha maksta," lisas Hakomaa.
Hiljem oma ettevõtmisi juhtides on Hakomaa kasutanud heade raamatupidajate abi ja kõik raha on liikunud puhtalt.
Seotud lood
Telenäole Hannas Võrnole ei ole ettevõtjad
ümbrikupalka pakkunud.
Varimajanduse osatähtsus sisemajanduse
koguproduktis (SKP) on viimasel seitsmel aastal vähenenud, teatab
statistikaamet. Üks varimajanduse osatähtsuse vähenemise põhjus on SKP
varimajandusest kiirem kasvutempo.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.