Selle aasta kaheksa kuuga on
tööinspektsiooni andmetel hukkunud 18 meest, neist 14 kvalifitseerusid
tööõnnetuste alla.
Tänavu on olnud töösurmasid rohkem kui samal ajal aasta varem (13) või kaks aastat tagasi (12).
2007 aasta 14 töösurmast toimusid 4 välismaal, 2 raudteel ja 1 liikluses. Tööturuinspektsiooni andmetel ei toimunud pooled neist töötervishoiu ja tööohutuse nõuete rikkumise tagajärjel.
6 surmajuhtumit oli töötervishoiu ja tööohutuse seaduse järelevalve valdkonda kuuluvad, 3 juhul saada surma kukkumise tagajärjel (kaubalaevas ja ehitusplatsil), 2 juhul saadi surma kukkuvaeseme või varingu alla jäädes (tõstukit remontides või kaevetöödel) ning ühel juhul oli põhjuseks mehaaniline lämbumus tsemendipunkris.
Tänavustest surmajuhtumitest Eesti töötajatega on 29 % juhtunud välismaal. Mais ja juulis töösurmasid ei registreeritud, kuid juunis leidis aset lausa 4. Kõik surmasaanud on mehed, neist noorim 22- ja vanim 71-aastane.
Seotud lood
Eestis on 45 ettevõtet, mille tegevus võib
põhjustada suurõnnetuse.
Tänavu esimese kaheksa kuuga registreeriti ligi 2000 tööõnnetust, nende tegelik arv on aga kuni viis korda suurem.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.