Kalevi ja Tere uue omanikuna teatakse
Indrek Rahumaad, kuid paberid ütlevad, et selleks saab hoopis Luksemburgi
investeerimisfond.
Eesti Ekspress kirjutab, et kes Kalevi müügiteates näpuga hoolikalt järge ajas, teab, et nüüd kuuluvad need eestimaised tööstuspärlid Luksemburgis registreeritud fondile Alta Capital Partners S.C.A. See on äsja asutatud muutuva kapitaliga (ehk nn SICAR-tüüpi) investeerimisfond, mille kontor asub pisiriigis d'Eschi-nimelisel tänaval.
Rahumaa märkis kommentaariks, et toiduaineäri varad "kolitakse" neil päevil tõesti tõepoolest kõik Luksemburgi fondi alla.
Luksemburgi fondi osanikud on 80 protsendi ulatuses neli Alta Capitali partnerit. Lisaks Rahumaale ja Andres Rätsepale veel Jaak Raid ja leedulane Marius Binkevicius. Ülejäänud osakud kuuluvad Briti varahaldusfirmale Bonfield Asset Management. Ks täpselt on fondi omanikud, keeldub Bonfieldi fondijuht Dominic Jennings vastamast.
Aripaev.ee küsimusele, kas ka nelja aasta pärast kuulub veel Kalev eestlastele, vastas Rahumaa pressikonverentsil: "Jah".
Seotud lood
Finantsinspektsioon jättis kooskõlastamata
ärimees Oliver Kruudale kuuluva aktsiaseltsi Rubla ülevõtmispakkumise teate ja
prospekti Kalevi kõigi aktsiate omandamiseks.
Oliver Kruuda, Heino Priimägi ja Aare Annus
müüvad Eesti juhtivate toiduainetööstusettevõtete Kalevi ja Rubla tütarfirmade
aktsiad Indrek Rahumaa juhitud investeerimisfirmale Alta Capital Partners,
teatas ettevõte.
Tänavu kevadel ostis ärimees Oliver Kruuda
Rootsi investeerimispangalt East Capital Kalevi aktsiad tagasi. Küsimusele, kui
palju maksite rootslastele ühe aktsia eest, vatsas Kruuda, et ei mäleta.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.