Kui kõik edeneb teemaplaneeringuga
kooskõlas, laiub 2022. aastal Tallinnas 12 kõrghoonete piirkonda ning kõrgeim
pilvelõhkuja on Koplisse Sitsi mäele rajatud 210-meetrine ärimaja.
Järgmiseks 10–15 aastaks kõrghoonete paiknemise võimalikud asukohad ja nende püstitamise keelualad paika paneva 2004. aastal algatatud kõrghoonete teemaplaneeringu koostamine on jõudnud keskkonnamõjude hindamiseni, uuringu aruanne avalikustatakse novembris ning praeguste kavatsuste järgi jõuab planeeringu lõppversioon juba talvel volikokku, kirjutab Eesti Päevaleht.
Teemaplaneeringu koostamise ajal on linnaplaneerijad tagasi tõrjunud uusi kõrghoonete rajamise ettepanekuid ja viimasel kahel aastal kontrollinud, et miski lubatavast ei läheks vastuollu teemaplaneeringu tööversiooniga, ning edaspidi võib küll teemaplaneeringus mitte ettenähtud pilvelõhkujate püstitamist taotleda, ent lubamine oleks igal juhul erand.
Ehitiste kõrguse reguleerimise peapõhjused on soov tagada UNESCO maailmapärandi nimekirja arvatud vanalinna silueti vaadeldavus ning et uus maja ikka vana hoonestuslaadiga sobiks.
Seotud lood
Tallinna linnavolikogu kinnitab homme
tõenäoliselt linnavalitsuse otsuse eelnõu, millega lubatakse pilvelõhkujaid vaid
Maakri piirkonda. Üks erand tehakse ka Koplis Sitsi mäel.
Arhitektuuri- ja inseneribüroo Sirkel
Mall projekteerib koostöös Itaalia arhitekti ja arhitektibürooga Achille
Michelizzi Architetto Maardu linna 15 korruselise kõrghoone.
Tallinna Keskkonnaamet tellib teatud
piirkondadesse lubada plaanitavate kõrghoonete keskkonnamõju hindamise.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.