Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni
sõnul ei saa Tallinnas enam rääkida 3aastastest kaelõikuse järjekordadest, kuna
linn on operatsioonide tegemisele õla alla pannud.
„Mul ei ole järjekordadega probleeme olnud. Ma ei ole eriarsti abi vajanud ja muude asjadega saan ise hakkama, kuna olen ise arst,“ vastas Martinson aripaev.ee küsimusele, kui pikalt olete olnud ravijärjekorras.
Martinsoni sõnul aga on ravijärjekordades viimasel ajal toimunud positiivseid muudatusi. Eriti hästi on tema hinnangul mõjunud see, et Tallinn on õla alla pannud erinevatele projektidele. Nii peaks näiteks selle aasta lõpuks veidi enam kui aastaga Tallinna vahenditest olema tehtud 2000 hallkaelõikust. „Veidi üle aastaga saab nägijaks 2000 inimest, praegu on veel jäänud umbes 400 operatsiooni,“ rääkis Martinson linna algatusest.
Seega peaks aasta lõpuks olema saavutatud olukord, kus 3aastase järjekorra asemel pääseb inimene lõikusele ühe aasta jooksul. Martinsoni sõnul on see normaalne. Ka mujal maailmas on kaelõikuse järjekorrad umbes kaks aastat.
Abilinnapea tunnistas siiski, et ainult rahaga olukorda ei paranda. „Loomulikult jääb probleem tööjõuga, aga mõnevõrra oleme siiski suutnud asju parandada,“ lisas ta.
Seotud lood
Aastatepikkused ooteajad suurtes haiglates
on inimestele kurnavad, kuid arstile õnnistuseks. Samu lõikusi tegevad arstide
erapraksised teenivad miljoneid kroone kasumit.
Allan Martinsoni riskikapitalifond
Martinson Trigon investeerib 1,75 miljonit eurot ehk 27,4 miljonit krooni Soome
online-mängude firmasse Apaja Online Entertainment.
Tartu ärimees Neinar Seli leiab, et Eestis
ei ole ravijärjekorrad nii suur probleem, nagu seda näidatakse.
Arst ja endine Pärnu haigla juhatuse liige
Külvar Mand leiab, et Eesti rahva tervis ei ole korras ja ei lähe ka
paremaks.
Rail Balticu Ülemiste terminali ehitustööd käivad: mitmed töövõtjad on juba kaasatud ja õige pea kuulutatakse välja veel neli hanget. Peagi alustatakse jalakäijate rõõmuks ka T1st Ülemiste Keskuseni viiva tunneli ehitamisega.