Inimesed, kes hoolitsevad vanurite eest,
vahetavad mähkmeid või töötavad toitlustuses kannatavad USAs tehtud uuringu
kohaselt kõige enam depressiooni all.
Üldse koges 7 protsenti täiskohaga töötajatest viimase aasta jooksul depressiooni, selgub laupäeval avaldatud valitsusraportist. Enam esines masendust naistel, samuti noortel töötajatel, kirjutas Live Science.
Ligi 11 protsenti hooldustöötajatest – siia liigitusid nii laste hoidmine kui ka abi vanuritele ning erivajadustega inimestele – ütlesid, et depressioon oli väldanud vähemalt kaks nädalat. Seda perioodi iseloomustasid rõõmutus, huvipuudus, aga ka probleemid unega, isutus, kontsentreerumisraskused ning enesehinnangu langus.
Depressiivsuselt järgmine töötajate grupp olid inimesed, kes valmistavad või pakuvad toite ja jooke - kokad, baaritöötajad, ettekandjad. Nende hulgas oli depressioonis olnud 10,3 protsenti vastanuist.
Järgnesid tervishoiu- ja sotsiaaltöötajad - 9,6 protsenti.
Kõige vähem depressiooni esines inseneride, arhitektide ja maamõõtjate seas – 4,3 protsendil.
USA valitsuse tellimusel uuriti depressiooni esinemist 21 suuremas töötajate kategoorias. Samasse kategooriasse sattusid tihti elukutsed, millel pealtnäha polegi suurt midagi ühist. Näiteks loeti ühte inimesed, kes teenivad leiba kunsti, meedia, meelelahutamise või spordiga.
Ilmnes, et täiskohaga töötamine aitas depressioonist hoiduda. Täisajaga töötajate puhul oli depressioonitase 7 protsenti, töötutel seevastu 12,7 protsenti.
Seotud lood
Kui praegu vaevab paljusid vaid üks mõte -
"Mul on tööst kõrini, saaks ometi puhkusele", siis mitte nii kauges tulevikus
asuvad mõned töökohad sellistes tingimustes, mis panevad töötaja vaimse tervise
tõeliselt proovile.
Vastiku ülemuse käe all töötavad alluvad
rakendavad tihti vaikivat vastuseisu, tekitavad tööseisakuid ning täidavad
ülesandeid ülejala.
Ülevaade neist lugudest, mis lõppeval
aastal leidsid Novaatoris kõige suuremat lugejamenu:
USA tuntud majandusajakiri Forbes kirjutab,
et 21. sajandi halvimad ametid on ajakirjanik ja programmeerija.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.