Venemaa teatas täna, et inflatsiooniga
võitlemiseks laseb valitsus piima ja piimatoodete imporditolli 15 protsendilt 5
protsendile, vahendas The Moscow Times.
Põllumajandusminister Aleksei Gordejev rääkis, et piimatoodete imporditolli kärbitakse viimasel kuuel kuul kehtinud 15 protsendilt 5 protsendini. Praegu arutatakse, kui palju vähendada tollimaksu sojaubadele ja rapsiseemnele.
Septembris kasvasid tarbijahinnad Venemaal 0,8 protsenti, kergitades inflatsiooni üle 7,5 protsendi. Selle aasta inflatsioonimääraks kujuneb tõenäoliselt 8%, kuid mõned analüütikud usuvad isegi 10%. Piim on olnud üks võtmetoodetest, mis inflatsiooni ülespoole vedas.
Vahetult vastu valimisi on inflatsioon Vene riigiduumale ning valitsusele valus küsimus. Goldman Sachsi analüütik Rory McFarquhar ütles, et valitsus püüab inflatiooni kiiresti alandada just valimiste pärast. „See on valimisperiood,“ sõnas McFarquhar.
Nädalavahetusel soovitas mitmeid Venemaa suurimaid kaubanduskette ühendav kaubandusettevõtete liit teatud kaupade hinna kuueks kuuks külmutada. „Oletame, et tootjad ületavad sotsiaalselt tundlike toodete hinnapiiri ja valmistume vastukaaluks nende jaehindu külmutama,“ teatas liit.
Analüütikute hinnangul omab kaubandusettevõtete liidu üleskutse tegelikule hinnatõusule vaid vähest mõju. Venemaa konkurentsiamet kahtlustab lausa, et toiduainete tootjad on sõlminud hinnatõusuks kartellileppeid.
Venemaa peaminister Viktor Zubkov tõdes, et leiva hind on kasvanud 10 rublalt 17 rublani ning piima hind tõusnud 27 rublalt 41 rublani. Samas jättis ta targu täpsustamata, millise aja jooksul nii järsk hinnatõus aset leidis.
„Peame nüüd leidma selle (hinnatõusu – toim.) põhjuse,“ lisas Zubkov.
Analüütikute hinnangul saab valitsus hinnatõusu pikemaaajaliseks ohjeldamiseks üsna vähe ette võtta. „Probleem on ülemaailmne, seda ei saa importtolli muutmisega pikaks ajaks paika," kommenteeris Goldman Sachsi analüütik Rory McFarquhar.
Seotud lood
Venemaa tõstab vilja ekspordilt võetavat
riigilõivu, et takistada nisu ja odra müüki maailmaturule, vahendas Lenta.ru
rahandusministri Aleksei Kudrini sõnu.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.