Merendusuudiseid vahendav Lloyd’s List kirjutab, et naftatankeril Eagle S, mille Soome võimud jõuludel elektrikaabli lõhkumises kahtlustatuna kinni pidasid, oli pardal hulgaliselt luuretehnikat, millega jälgida Läänemerel toimuvat.
Naftatanker Eagle S oleks soomlaste sekkumiseta lõhkunud ka kõik teised teele jäänud merekaablid.
Foto: Reuters/Scanpix
Lloyd’s Listi andmeil oli kõrgtehnoloogilist tehnikat pardal oluliselt rohkem kui kaubalaevale tavapärane. Väljaande allika, kes pakkus seitsme kuu eest laevale „kommertslikke merendusteenuseid“, kirjeldusel nõudis tehnika pardapealselt generaatorilt nii palju energiat, et tihti kadus elekter kogu laevas.
Ministrid rääkisid Eesti-Soome vahelise elektrikaabli Estlink 2 purunemise järel, et Eesti peab hakkama koos kaitseväe ja liitlastega Läänemere kriitilist taristut aktiivsemalt kaitsma, vastaseid paremini heidutama ja rikkujaid karmimalt karistama.
Soome võimud uurivad, kas Eesti-Soome vahelise elektrikaabli Estlink 2 kahjustamisega on seotud Venemaalt tulnud naftatanker. Soome toll kahtlustab, et tegu on Vene varilaevastikku kuuluva alusega.
Kuidas muuta julge idee püsivaks edulooks? Tea Varrak on hariduse vallas teerajaja, kes koos meeskonnaga pani 30 aastat tagasi aluse Audentesele – erakoolile, mis tänaseks on kasvanud rahvusvaheliseks hariduskeskuseks. See lugu ei ole ainult kooli rajamisest, vaid ka visioonist, juhtimisest ja jätkusuutlikkusest – teemadest, mis on olulised ka ärimaailmas. Mis on olnud selle eduloo võtmetegurid ja mida saame sellest tänases muutuvas maailmas õppida?