Tartu Ülikooli kriminoloogiaprofessori Jüri
Saare hinnangul võib maadevahetuse kohtuasjas kaitse taktika olla üles ehitatud
sellele, et juhitakse tähelepanu menetlusnormi võimalikule rikkumisele ja
süüdistus nõrgeneb, kirjutas ETV24.
"Kaitse ongi üles ehitatud, nagu mulle tundub, suuresti sellele, et hakatakse huvi tundma mingi menetlusnormi järgimise või rikkumise vastu. See on küllalt sagedane. Mingit menetlusnormi on rikutud, midagi ei ole jälgitud ... ja süüdistus nõrgeneb või kukub kokku," ütles Saar ETV saatele Aeg Luubis.
Vandeadvokaat ja Eesti Advokatuuri esimees ning maadevahetustehingus Rahvaliidu endist juhti Villu Reiljanit kaitsev Aivar Pilv ütles, et teda ajab see naerma, kui keegi sellise väite esitab. "Ma võin väita, et see on nii absurdne, nii jabur spekulatsioon. Inimene peab mõistma, et kaitsel pole juurdepääsu kriminaalmaterjalide toimikule," ütles Pilv.
Kriminoloogiaprofessor Jüri Saar ei ole oma hinnangus üksi - samamoodi on arvanud mitmed teisedki. Küll lisas Jüri Saar veel ühe tähendusliku arvamuse. "Ma ei ole kohanud sellist infot, mis minu arvates oleks seotud väga selgelt konkreetse kriminaalasjaga. See, et avalikkusele saab teatavaks, et viiakse läbi kriminaalmenetlust, ja ei viida läbi reakodaniku, vaid parlamendiliikmete suhtes, see tuleb niikuinii välja. Minu meelest ongi nii parem, sest ei teki kuulujutte," tõdes Saar.
"Avalikkusele väga tähtsates kriminaalasjades võib riik nagu öeldud kaalutletult ja ettevaatlikult informatsiooni väljastada, et ka ühiskond saaks aru, milles küsimus on ja saaks ka sellesse asja samamoodi suhtuda. Prokuratuur on ka selles kriminaalasjas seda põhimõtet ja printsiipi jälginud. Informatsioon, mida oleme väljastanud, on küllalt väike. Oleme seda teinud ettevaatlikult selleks, et inimestel oleks aimu, millega tegeleme," rääkis riigiprokurör Norman Aas.
Seotud lood
Maavahetusskandaalis altkäemaksuvõtmises
kahtlustatavatel rahvaliitlastel Ester Tuiksool ja Villu Reiljanil võib
advokaatidele kuluda aastas sadu tuhandeid kroone.
Sel nädalal altkäemaksu andmises
kahtlustuse saanud Merko suuromanik Toomas Annus uskus aasta tagasi, et õhku
paisatud skandaal vaibub, kuid tegelikkus osutus tema sõnul arvatust palju
karmimaks.
Eesti ajaloo suurim kõrgete riigiametnike
altkäemaksuafäär võib esimest korda ümber lükata ütluse "väiksed sulid võllas,
suured tõllas". Eile esitas prokuratuur kahtlustuse altkäemaksu võtmises
eksministrile ja Riigikogu liikmele Villu Reiljanile.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.