Pärnu Õlletehasest välja kasvanud Puls
Brewery omanik Carl-Erik Sundblad tegeleb ettevõtte müügiga ning vahetas välja
senise tegevjuhi.
"Meile on ettepanek tehtud, aga me pole ostmisest huvitatud. Ma arvan, et ka Tarmo Noobile (Tartu õlletehase juht - toim.) on seda pakutud, kuid ka tema pole sellest huvitatud," ütles Saku Õlletehase juht Ireneusz Piotr Smaga.
Väidetavalt on ettevõttes omanikevahetus juba käimas. Pulsi uus tegevjuht jäi kommenteerides aga kidakeelseks.
"Muudatustest räägin heameelega, kui muudatused on toimunud. Tänaseks ei ole põhjust kinnitada erinevaid spekulatsioone ASi Puls Brewery müügi kohta. Paraku on nii, et töö ja vile käivad koos endistviisi edasi," ütles kuu aega ametis olnud juhatuse esimees Meelis Pihel.
Puls Brewery omanik, 75aastane soomerootslasest Carl-Erik Sundblad jäi eile tabamatuks. Kuu aega tagasi ütles mees Äripäevale, et tal kindlat müügiplaani pole. "Ent kõik oleneb hinnast," lisas ta.
Smaga ei näe Pulsi ostmisel mõtet. "Miks me peaksime huvitatud olema? Meil on praegu piisavalt tootmisvõimsust, oleme turuliidrid ja meie strateegia pole uute õlletehaste ostmine Eestis," ütles Smaga.
Ta lisas, et Saku Õlletehas keskendub kvaliteetsetele toodete pakkumisele, mis on kasumi teenimise võtmes edukas.
"Nii palju kui ma majandustulemustest tean, toodab Puls kaks korda rohkem, ent kasum on kolm korda väiksem," ütles Smaga, lisades, et ta ei tea, kes võiksid ostjad olla.
Juht vahetati kuu aega tagasi välja Kuu aega tagasi Puls Brewery etteotsa asunud Meelis Piheli esimene samm on muuta tootmist efektiivsemaks.
"Minu esimene samm on tootmise efektiivsemaks muutmine. Ma arvan, et järgmistest sammudest võime rääkida mõne kuu pärast," lisas Pihel, kes sai Puls Brewery juhatuse esimeheks kuu aega tagasi. Ta eitas, et juhatuse liikme vahetus võis olla seotud uute omanikega.
Puls on meile ettepaneku teinud, aga me pole ostmisest huvitatud.
Ireneusz Piotr Smaga, Saku Õlletehase juht Samamoodi põikles omanikevahetuse kommenteerimisest kõrvale endine juht Aivo Varem.
"Ma ei oska müügitehingut kuidagi kommenteerida," ütles Varem. Tema juhtimisel vahetati Pärnu Õlletehase nimi Puls Brewery vastu ning ettevõtte kasvatas turuosa.
"Minu töölemineku eesmärkideks oli ettevõte välja tuua sealt, kuhu ta oli kukkunud. Ja omanike nägemused olid edasi teistsugused kui minu omad ja juhatuse liikme lepingut ei pikendatud," lisas mees. Varemi uus töökoht peaks selguma lähinädalatel ilmuvast pressiteatest.
Käive väheneb tänavu 60%Pulsi juht Meelis Pihel prognoosib sel aastal ligi 60 protsenti väiksemat käivet.
"Me ei ole iga hinnaga valmis turgu võtma. Seetõttu oleme mõnest projektist loobunud. Eesmärk on omanikele kasumit teenida," ütles Pihel. Ta ei osanud kasumiprognoosi veel välja käia, kuid see peaks tulema plussiga. Seega on Pulsi turuosa viimasel ajal vähenenud.
Suure turunduskampaaniaga eelmisel aastal välja tulnud Pulsi õlled saavutasid küll üle 4protsendilise turuosa, mis nüüd on langenud 3,5 protsendi peale.
"Eelmise aasta kiire tõusu puhul tuli maht tarbijaühistutele tehtud privaatbrändidest. Sel aastal jätsime selle osa ära ja sellest tuli ka mahu vähenemine. Iseenesest bränd töötab edasi," ütles Pihel.
Veel selle aasta alguses rääkis Puls Brewery omanik Carl-Erik Sundblad, et soovib turuosa suurendada 10 protsendile.
Seotud lood
Pärnu õlletootja Puls Brewery
ambitsioonikas unistus hõivata kodumaisest õlleturust viiendik on alanud aasta
alguseks taandunud olelusvõitluseks.
Alates oktoobri algusest asus Saaremere
Kala ASi juhtima endine ASi Puls Brewery juhatuse esimees Aivo Varem, teatas
kalatööstus.
Viru Õlu emafirma Taani kontsern Harboe
võttis hätta sattunud Puls Brewery brändi oma tiiva alla ning ühisrindes Viru
Õluga plaanib Puls turule tagasi rebida.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.