Dollari kursi edasine langus ning nafta hinna tõus
võib tõsta kulla hinna rekordilisele tasemele.
Kuna kulla (ja naftaga) kaubeldakse peamiselt dollarites, siis iga sent, mille võrra dollari kurss langeb, teeb see väärismetalli odavamaks teiste metallide suhtes. Traditsiooniliselt kasutatakse kulda kaitseks inflatsiooni vastu, mis tähendab, et ka nafta hinna tõus, kui inflatsiooni üks olulisi mootoreid on ka kulla hinnatõusu oluliseks põhjuseks. Seetõttu on paljud analüütikud ennustanud, et dollari nõrgenemisel ei ole kullauntsi nominaalhinna kerkimine rekordtasemele (850 dollarit unts) ja kõrgemale enam mägede taga. Kui aga arvesse võtta inflatsiooni, võrdub 1980. aasta jaanuari rekordtase 2200 dollariga unts ehk peaaegu kolm korda kõrgem, kui see on praegu.
Vaatamata konsensusele, et kulla hind kerkib tõenäoliselt edasi, kirjutas tänane Financial Times, et aeg oleks kasumit võtta ja väärismetalli müüa, et oodata hiljem madalamaid tasemeid.
Seotud lood
Kulla hind tõusis täna viimase 27 aasta
kõrgeima tasemeni, käies ära 814,63 dollaril untsist.
Kulla hind tõusis täna 2,5 protsenti ja
maksis 845,84 dollarit unts. Absoluutrekordist 850 dollarit unts jäi
väärismetallil puudu 0,5 protsenti.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.