Eesti lähiajaloo suurima kindlustuskahju
tekitas küll tunamullune Pärnu üleujutus, suurim ühekordne väljamakse on
Estonian Celli toorainemahuti hävingu korvamiseks kulunud 78 miljonit
krooni.
Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt sõnab, et Salva jaoks tähendas Pärnu torm kokku veidi üle 9,5 miljoni krooni väljamaksmist, kirjutas Äripäev.
"Samas Pärnu tormi ei saa klassikaliselt üheks kahjujuhtumiks lugeda, kuna see 9,5 miljonit krooni jagunes 144 üksiku juhtumi vahel vastavalt tegelikult tekkinud kahju suurusele," räägib Kivirüüt.
Seesam Rahvusvahelise Kindlustuse tegevjuht Andri Püvi sõnab, et Eesti suurimad kindlustuslepingud on summas miljard krooni ja sealt ülespoole ja need on väljaspool Eestit asuvates suurkorporatsioonides edasi kindlustatud. Eestis ei ole lubatud võtta suuremat ühekordset kindlustust, kui on 10 protsenti kindlustusseltsi omakapitalist.
Maailma siiani suurima kindlustuskahju tekitas 2005. aastal Louisianas, Mississippis ja Alabamas möllanud orkaan Katrina, mille üldistatud kahju mõõdetakse summas 345 miljardit krooni.
Suurima summa peale on Eestis kindlustatud Eesti Energia vara. Eesti Energia on kindlustatud maailma suurima kindlustusvõtja Marsh Eesti filiaalis, kindlustussumma läheb 15 miljardile kroonile.
Suurim Marshi väljamakse kuulub Estonian Cellile, kes sai hävinud mahuti eest mullu 78 miljonit krooni. Marsh Kindlustusmaaklerite juhi Mart Mere sõnul panid nad kahjusumma 4 kuuga letti. "On ka 50miljonilisi väljamakseid olnud, kuid nendest kahjuks ei ole omanikud meedias tahtnud rääkida," sõnab Mere.
Seotud lood
Kindlustusseltsid jäid esimesel poolaastal
kohustusliku liikluskindlustusega 60 miljoni krooniga kahjumisse, autoomanikele
tähendab see väga tõenäoliselt järkjärgulist hinnatõusu.
Estonian Celli omanikud on tõsiselt mures
siinse majanduskliima halvenemise pärast, kaaludes erinevaid stsenaariume tehase
tegevuse jätkamiseks.
AS Baltika juhatuse esimees Meelis Milder
ei pea ettevõtet piisavalt pädevaks, et tegeleda töötajatele pensioni kogumisega
vaid pigem jätaks selle ikkagi kindlustusfirmade ja riigi kanda.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.