Talleggi kinnitusel jätkab ettevõte
Inglismaalt Weybridge'i Euroopa Liidu referentlaborist saadud teate järel oma
tööd tavapäraselt.
„Munad poest otsa ei lõppe – Tallegg jätkab klientide munadega varustamist koostöös Läti ja Leedu partneritega,” lausus Talleggi juhatuse esimees Teet Soorm. „Kulli munatootmisfarmis jätkub praegune kitsendustega olukord kuni täpsete proovitulemuste saabumiseni.”
AS Tallegg on Eesti ainus linnulihatootja, mille eelkäija Tallinna Linnuvabrik alustas tegevust 1956. aastal. Tallegg kuulub HKScan kontserni. Ettevõte kasvatas möödunud aastal 7,7 mln broilerit, tootis 79 mln muna ning müüs 13,4 tonni linnuliha ja valmistooteid. ASi Tallegg 2006. aasta käive oli 500 miljonit krooni. Ettevõttes saab tööd 520 inimest.
Seotud lood
Täna Euroopa Ühenduse Newcastle’i haiguse
referentlaboratooriumilt saadud informatsiooni põhjal vajab laboratoorium
Talleggi kanadele lõpliku diagnoosi panemiseks lisaaega.
Talleggi kanad on kindlustatud ja ettevõtte
juhi kinnitusel ei mõjuta see kanamunade hinda.
Talleggi Tellivere-Kulli farmi juures
käis esmaspäeva öösel vilgas tegevus.
Tallinna külje all Eesti suurima
linnulihatootja Talleggi lindlas elavat umbes 200 000 kana ähvardab gaasisurm,
sest neil kahtlustatakse Newcastle’i tõbe, sulelistele ohtlikku nakkushaigust,
mis inimesi ei ohusta.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.