Eesmärgiga muutuda roheliseks
linnaks, kavatseb London keelata kauplustel ostjatele kilekottide jagamise.
Londoni 33 linnaosa volikogude katusorganisatsioon loodab sel moel vähendada prügimäele jõudvate kilekottide hulka. Aastas saadetakse Londonist prügisse neli miljardit kilekotti. Üldse tarbivad britid aastas hinnanguliselt 10 miljardit kilekotti.
Ühe võimalusena kaaluvad linnaosad kilekottide maksustamist, näiteks 10 – 15 penni kilekotti pealt, kuid sellele ideele seisab ilmselt vastu maksuamet, kirjutas The Telegraph.
Tõenäolisem on variant, et ostjad saavad poest osta korduvalt kasutatavaid kotte või harjuvad kaasas kandma riidest poekotte.
Mitmed linnad maailmas on juba selle sammu astunud. 60 protsenti Londoni elanikest pooldaks värske küsitluse andmeil kilekottide keelamist.
Seotud lood
Whole Foods Market, kes mullu lasi
ringlusse 150 miljonit kilekotti, teatas nende kasutamise lõpetamisest.
Hiina alustas pühapäeval ametlikult sõda
kilekottide vastu, kuna riigis kulub kotte päevas juba 3 miljardit.
Kümme enimloetud lugu selle nädala
Novaatoris:
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.