Salajane pangaarvete kontroll ei
paljastanud, et 150 miljoni kroonine Harju tänava krundiost oleks täitnud Edgar
Savisaare meeskonna taskuid.
Tänavu suvel nõudis politsei salamisi kolmest pangast arvete väljavõtted rohkem kui kümne ettevõtte kohta, kirjutas Eesti Ekspress.
Nende hulgas oli tuntud kinnisvarabüroo Uus Maa, aga ka Hansapanga asutaja Heldur Meeritsa ja Mustamäele Magistrali kaubanduskeskuse rajanud norralase Paal Juul Aschjemi firmad.
Kõik need ettevõtted olid otse või kaudselt seotud Tallinna keskerakondliku linnavalitsuse möödunud aasta kuulsaima ostutehinguga Harju tänaval, linn soetas vanalinnas 150 miljoni krooni eest kuus sõjaaegsete varemetega maatükki (kokku veidi üle 2000 ruutmeetri) ja rajas sinna haljasala.
Opositsioon hakkas tehingu peale näpuga näitama juba enne selle sooritamist, kui volikogu ostu Keskerakonna häälteenamusega heaks kiitis, pöördusid Isamaa ja Res Publica ning Reformierakond ja sotsid ühiselt Põhja politseiprefektuuri majanduskuritegude talitusse, nad kaebasid, et linn maksab kaks korda rohkem, kui maa väärt on, ja nimetasid diili rahapesuks.
Majanduspolitsei ei võtnud mullu kevadel asja uurida, sest “ei tuvastatud kuriteosündmuse olemasolu”, otsuse kiitis heaks ka Põhja ringkonnaprokuratuur.
Seotud lood
Endine keskkonnaminister Villu
Reiljan käis täna kella 10 paiku Kaitsepolitseis
Endine siseminister, ärimees Jüri Mõis ei
usu, et kapo võiks kellelegi Eestis liiga teha.
Järgmisel nädalal, kui kaitsepolitsei
ülekuulamisele ilmub tippärimees Toomas Annus, võib oodata maadevahetuse
skandaali lõplikku päädimist. Samas pole välistatud kogu protsessi
läbikukkumine, kui süüdistust õiguskaitseorganite poolt ei järgne.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.