Homme ilmuvas Äripäeva Rikaste TOP 500s
498,5 miljoni krooniga 61. kohal olev investeerimispankur Joakim Helenius lubab
aasta pärast olla esikümnes.
"Paljudel inimestel, kes täna on tabelis kõrgel kohal, tekivad tulevikus probleemid ning võib eeldada, et mõned kukuvad tabelist välja,” prognoosis Helenius. Põhjusena näeb ta tõika, et heal ajal ja majanduse õitsengul on raha väga kerge teha. "Ma usun et kaduma hakkavad esmajärjekorras kinnisvaraga hiigelsummasid teeninud ettevõtjad. Oli super aeg kinnisvaraga spekuleerimiseks, pangad andsid kergelt laenu, ehitushinnad olid madalal ning turg oli volatiilne," kommenteeris selle aasta Äripäeva Rikaste edetabelit Helenius.
Heleniuse sõnul suhtub ta jõukate inimeste reastamisse neutraalselt. "Eriti veel situatsioonis, kus kõik need numbrid on avalikud ning igaüks kellel on kalkulaator ja viitsimist on võimeline samasuguse nimekirja kokku panema," lausus Helenius. "Tõsi on aga see, et tegelikke numbreid Rikaste TOP ei näita. Tabel on kokku pandud põhimõtteliselt majandusaruannete või kasumiaruande järgi,” lisas ta. Samas kinnitas Helenius, et on Äripäeva Rikaste TOPi lugeja. "Ma olen ju ka vaid inimene ja uudishimulik," ütles Helenius, kes enda sõnul vaatab, kas on mõni huvitava nimi tabelisse juurde tekkinud, või kes on teinud selles edetabelis suure hüppe ning teeninud korraga suure raha.
Seotud lood
Trigon Capitali omanik Joakim J. Helenius
ütles aripaev.ee-le, et kui Virgin Galacticu esitletud kosmoselennuki pilet
hakkab tõesti maksma 200 000 dollarit ehk natuke üle 2,1 miljoni Eesti
krooni, annab tema oma lubaduse minna kosmosesse.
Reedel ilmuva Äripäeva Rikaste TOP 500s 41.
kohal olev Ando Aron on tõenäoliselt Eesti kõige jõukaim füüsilisest isikust
ettevõtja.
Homme ilmuva Äripäeva Rikaste TOP 500
esikümnes ei ole enam ühtegi Hansapanga asutajat. Esikümnesse on aga tõusnud
Tallinki suuromanikud.
Reedel ilmuva Äripäeva Rikaste TOPis 46.
kohal olev Rein Kilk peab sellise edetabeli kasutegurit nulliks ning vaataks
seda lennukis alles pärast seda, kui kõik ristsõnad on lahendatud.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.