Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ)
üliõpilasesinduse juhatuse esimees Oliver Kallas ütles aripaev.ee-le, et 10%
õppemaksude tõstmine on mõistlik ja sellest tuleks kinni pidada.
„TTÜs ei ole sel aastal tõus olnud üle 10%. Lähtusime ülikooli vajadustest ja üliõpilaste rahakotist ning jõudsime kooli ja tudengite vahel kokkuleppele, et üle seaduses näidatud piiri õppemakse ei tõsteta,“ rääkis Kallas.
Ometi toetavad ka TTÜ üliõpilased Eesti Üliõpilaskondade Liidu mõtet esitada õiguskantslerile pöördumine lahendada tekkinud olukord, kus osa ülikoole tõstavad uutele sisseastujatele kehtestatud õppetasusid üle 10%.
„Oleme kavaga liitunud, kuna küsimusse on selgust vaja, et tulevikus ei tekiks küsimust, kui palju tõsta tohib. Praegu tõlgendavad ülikoolid seadust erinevalt,“ selgitas Kallas.
Tema sõnul on seadusest praegu raske välja lugeda, kas õppemaksu võib uutel üliõpilastel tõsta üle 10% või mitte. „Meie seisukoht on, et kõikidesse asjadesse tuleb suhtuda mõistlikult. 10% on mõistlik ja mõlemale poolele normaalne tõus. See on kuldne kesktee,“ rääkis Kallas, kelle hinnangul tuleks suurema plaanitud tõusu puhul see jaotada pikema aja peale.
Seotud lood
Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL) valis
2007. aasta tudengisõbraks Eesti Vabariigi valitsuse, kes nende meelest on enim
panustanud üliõpilastesse ja kõrgharidusse, samuti tegevuse eest õppetoetuste
seaduse ettevalmistamisel.
Kui veel kevadel sai Tartu Ülikooli
usuteaduskonna bakalaureuseõppes ammutada tarkust erialati kõige odavamalt 10
000 krooni eest semestris, siis septembrist kerkib tasu pea kõikjal
ülikoolides.
Tallinna Ülikooli õppeprorektor Heli
Mattisen ütles aripaev.ee-le, et õppemaksude hüppeline hinnatõus mõjutab vaid
tuleval sügisel alustavaid esimese kursuse tudengeid.
Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) juhatuse
esimees Eimar Veldre leiab, et osale üliõpilastele kehtestatud õppemaks on
ebavõrdne kohtlemine, mida õppemaksude eristamisega veelgi süvendatakse.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.