Sel aastal on töötuskindlustushüvitist
võimalik saada maksimaalselt 13 718 krooni kuus, ehk 15,4% enam kui
möödunud aastal.
Võrreldes eelmise aastaga tõusis hüvitise maksimumäär 2120 krooni. 2006. aastal oli maksimumhüvitise määr 9764 krooni, 2005. aastal 8704 krooni, 2004. aastal 8045 krooni ja 2003. aastal 6563 krooni kuus, teatas töötukassa.
Maksimaalne töötuskindlustushüvitise suuruse aluseks on Eesti keskmine ühe kalendripäeva töötasu. Sellel aastal on see 295 krooni ja 01 senti. Keskmise ühe kalendripäeva töötasu arvutab töötukassa igaks kalendriaastaks möödunud aastal tasutud töötuskindlustusmaksete alusel.
Töötuskindlustushüvitise suuruseks on hüvitise maksmise esimesel sajal päeval 50% ja seejärel 40% kindlustatu 12 kuu keskmisest kalendripäeva töötasust enne töötuks jäämist. Ühe kalendripäeva hüvitise suurusele on kehtestatud ülempiir, milleks on vastavalt 50% ja 40% kolmekordsest Eesti keskmisest ühe kalendripäeva töötasust eelmisel kalendriaastal.
Seotud lood
Koos majanduskasvu pidurdumisega on palju
jõudsamalt kasvanud tööotsijate hulk.
Ukraina Oschadbank alustas koos endise
NL-aegse Sberbankaga kompensatsiooni maksmist odavnevatele hoiustele, tekitades
vanurite tormijooksu ning ummistades pangatehingud.
Töötukassa planeerib järgmise aasta
eelarves kõige suuremat kasvu kollektiivsete koondamiste katteks.
Jaheneva majanduse tõttu on töötuse tase
Eestis kasvanud 2,2 protsendini.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.