Kulla hind kerkis Londonis ja USAs taas
uuele rekordtasemele, sest kallinev nafta ning nõrgenev dollar suurendab
nõudlust väärismetalli järele, teatas Bloomberg.
Kulla hetkehind kerkis Londonis 2,1 protsendi 876 dollarini (9329 krooni) unts ületades sellega 3. jaanuaril püstitatud hinnarekordi, mis oli 868,89 dollarit (9253,7 krooni). New Yorgi kaubabörsil kerkis väärismetalli veebruarilepingute hind kahe protsendi võrra 787,80 dollarini (8390 krooni) unts.
Möödunud aastal kerkis kulla hetkehind 31 protsendi võrra, mis oli suurim aastane hinnatõus alates 1979. aastast, mil inflatsioon USAs oli üle 13 protsendi. Möödunud aasta novembris kerkisid jaehinnad USAs 0,8 protsenti (oktoobriga võrreldes), mis on suurim näitaja enam kui kahe aasta jooksul. Ka aastane inflatsioon (4,3 protsenti) oli kahe aasta kiireim. Eurotsoonis kasvasid hinnad novembris 3,1 protsendi võrra, mis on suurim näitaja alates 2001. aastast.
Kuna kulda kasutatakse investeeringuna kaitseks inflatsiooni vastu, siis viimased uudised näitavad, et inflatsiooniline surve jääb kestma. Nafta hind on vaid viis protsenti alla rekordilise 100 dollari taseme barrel ning USA keskpank alandab suure tõenäosusega kuu lõpus dollari baasintressi.
Seotud lood
Käesoleva aasta esimestel kuudel on
maailmaturu hinnatõusule vaatamata kulda investeerimine märkimisväärselt
kasvanud.
Kulla hind tõusis täna kaks protsenti,
913,20 dollarini untsist.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.