Uus Maa Kinnisvarakonsultatsioonide
nooremhindaja Kertu Joost usub, et Viimsi ja Kuusalu vallas on oodata ka
suvilate hinnalangust.
„Kuna pakkumiste arv nii Viimsi kui Kuusalu vallas on piisavalt suur, siis edaspidi on seal oodata jätkuvaid hinnakorrektsioone vähehinnatud objektidega,“ märkis Joost.
Joost kirjutas, et kui varem oli tendents osta vanem suvila, see lammutada või aastaringseks elamiseks ümber ehitada, siis praeguseks on arusaam mõnevõrra muutunud.
Suvila ostetakse ikkagi eesmärgiga veeta seal puhkus ja nädalalõpud. Kui Viimsi vallas on suvilate valik suhteliselt suur, müügis umbes 55 suvilat, siis Kuusalu vallas võime leida ainult 5 objekti.
Viimsi vallas jäävad suvilate hinnad 950 000-3 200 000 vahele. Vahemiku alumisse ja keskmisesse piirkonda jäävad valdavalt Muuga ja Randvere külades paiknevad väiksemad suvilad. Vahemiku ülemisse otsa jäävad suurema pinnaga ja mereäärses piirkonnas paiknevad objektid. Kuusalu vallas algavad suvilate müügihinnad 650 000st ja lõppevad 2,45 mln krooniga. Vahemikku ülemisse otsa jäävad korralikud palkelamud, mis on siiski mõeldud suvitamiseks mitte aastaringseks elamiseks.
Seotud lood
Inimeste huvi suvilate vastu on viimasel
ajal tuntavalt suurenenud – ühelt poolt aitab sellele kaasa üldine majanduskasv,
teiselt poolt väärtustatakse üha enam kvaliteetset puhkust ja privaatsust.
Rootsi suvilate hinnad tõusevad. Gotlandil
küünib ühe ruutmeetri hind 135 000 Rootsi kroonini ehk 230 000 Eesti
kroonini.
Ainuüksi City24 kinnisvaraportaalis
pakutakse ca 800 suvilat, neist ligi pooled asuvad Harjumaal
Tallinna lähikonnas.
Soome suvilate hinnad on viimase aastaga kasvanud 12 protsendi võrra ja
ulatuvad nüüd keskmiselt 2,5 miljoni krooni piirimaile, Saaremaal ei pruugi aga
rannalähedalt sellise hinnaga suvemaja endale leida.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.