Ta ennustas ette Nõukogude Liidu
lagunemist. Ta ennustas ette interneti plahvatuslikku levikut ja juhtmeta
internetti. Nüüd ennustab futurist ja leiutaja Ray Kurzweil, et 20 aasta pärast
katab päikeselt pärit energia kogu maailma energiavajaduse.
Päikesevalgust langeb Maale 10 000 korda enam, kui oleks vaja inimeste energiavajaduse täielikuks rahuldamiseks, kinnitas Kurzweil. Küsimus on ainult päikeseenergia kinnipüüdmiseks vajalikus tehnoloogias. Kurzweili hinnangul aga areneb päikeseenergiatehnoloogia eksponentsiaalse kiirusega, muutudes iga aastaga kaks korda tõhusamaks, kirjutas LiveScience.
Kurzweil uuris päikeseenergia võimalusi koos Google’i kaasasutaja Larry Page’iga USA rahvusliku inseneriakadeemia projekti raames, töötades lõpuks välja 14 suurimat väljakutset 21. sajandiks.
Päikese- ja tuuleenergia katavad praegu vaid ühe protsendi maailma energiavajadusest, kuid tehnoloogia hakkab seoses nanomaterjalide kasutuselevõtuga Kurzweili hinnangul kiiresti arenema. Nanomaterjalidest päikesepaneelid on tublisti tõhusamad, kergemad ja lihtsamini paigaldatavad. Google on sellist lähenemist katsetavatesse ettevõtetesse kõvasti investeerinud.
Hoolimata tehnoloogia praegusest seisust arvavad projektis osalenud teadlased, et aeg, mil päikeseenergia suudab hinna poolest fossiilsetest kütustest saadava energiaga võistelda, on lähedal. Kurzweil lisas, et see võib juhtuda juba viie aasta pärast.
Põhjus, miks päikeseenergiatehnoloogia peaks eksponentsiaalselt arenema, peitub Kurzweili sõnul selles, et tegemist on „informatsioonitehnoloogiaga” (võimalik on mõõta selle informatsioonilist hulka) ning see allub seega kiireneva tasuvuse seadusele.
"Juba praegu näeme päikeseenergia arengus eksponentsiaalset kasvu,” selgitas ta. „Praegu kahekordistub see iga aastaga. Kahekordistumine igal aastal tähendab tuhandekordset suurenemist kahekümne aastaga. Sellisel kiirusel arenemist jätkates rahuldaks päikeselt kogutav energia 20 aasta pärast kogu maailma energiavajaduse.”
Seotud lood
Aafrika kõrbetes toodetud päikeseenergiaga
võiks elektriga varustada 600 miljonit aafriklast, kes praegu ajavad läbi ilma
elektrita, aga samuti võiks elektrit Aafrikast Euroopasse tarnida.
Vananemisnähtude pidurdamine, geenide
programmeerimine haiguste vastaseks võitluseks ning keskkonnasäästlik
energiatootmine on väljakutsed, millega inimene järgmise viiekümne aasta jooksul
intensiivselt tegelema hakkab.
Arizona osariiki USAs plaanitakse ehitada
maailma suurim päikeseelektrijaam, mis hakkab elektrit tootma kuni 70 000
majapidamisele.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.