Eesti elektrisüsteemi toimimise eest
vastutav OÜ Põhivõrk ja Viru-Nigula tuuleparki haldav OÜ Nelja Energia leppisid
kokku tuulepargi puuduste likvideerimise edasises ajakavas.
Täna allkirjastasid OÜ Põhivõrk ja OÜ Nelja Energia lepingu, mille kohaselt lülitatakse Viru-Nigula tuulepark elektrivõrku ja pargi ehitaja saab alustada tuulikute testimist. Lepingu kohaselt on Nelja Energial aega tuulikute nõuetele vastavusse viimiseks kuni 31. maini, teatas ettevõte.
Nelja Energia juhi Martin Kruusi sõnul alustab pargi ehitaja WinWinD tuulikute katsetustega juba esmaspäeval, et park saaks pärast puuduste likvideerimist võimalikult kiiresti täisvõimsusel tööle hakata.
Viru-Nigula tuulepargi võrguühendus katkestati 11. veebruaril, kuna tuulepargi omanik ei jõudnud viia oma tuulikuid tähtajaks vastavusse elektrisüsteemi töökindluse tagamiseks kehtestatud nõuetele. Peamiselt vajasid parandamist tuulepargi juhtimissüsteem ning tuulikute võime jätkata elektrisüsteemi rikete korral nõutud aja jooksul iseseisvat tööd.
Vastavalt elektrituruseadusele vastutab Põhivõrk Eesti elektrisüsteemi toimimise eest. Põhivõrk juhib reaalajas kogu Eesti elektrisüsteemi tööd, seisab hea Eesti kõrgepingevõrgu planeerimise, arendamise ja hooldamise eest ning koordineerib Eesti elektrisüsteemi välisühenduste rajamist. Muuhulgas on Põhivõrgu ülesandeks kontrollida ka seda, et kõik võrku ühendatud seadmed vastaksid elektrisüsteemi töökindluse tagamiseks kehtestatud nõuetele.
Seotud lood
Austria päevaleht Die Presse kirjutab, et
Eestis hakatakse energiaprobleemi ületama tuule abil.
Põhivõrgu kommunikatsioonijuht Kätlin Kruus
ütles, et Nelja Energia Viru-Nigula tuulepark lülitati välja, kuna
pargi seadmed ei täitnud ohutusnõuded.
Alternatiivenergia kasutuselevõtt Eestis on
alles lapsekingades, üks põhjus on praegu kasutatava energia madal hind.
Eesti Energia kavatseb Balti Elektrijaama
suletud tuhaväljale rajada tuulepargi, park peaks tööle hakkama aastal 2010.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.