Skype Eesti tegevjuht Sten Tamkivi sõnul on
tööjõupõua leevendamiseks on lühi- ja pikaajalised hoovad ja iga täitmata
töökohaga veedetud päev pärsib Eesti ettevõtte konkurentsivõimet.
"Pikaajaliselt on vaja populariseerida reaalteadusi, suunata noori matemaatika-füüsika ja arvutiteaduse juurde nii juba põhikoolist kui ka kõrghariduse valikute juures. Suured muutused haridussüsteemis võtavad aga 10-15 aastat aega, seega tänaste vajaduste rahuldamiseks on oluline lihtsustada mujalt pärit tehnoloogiagurude Eestisse toomist. Lühemas perspektiivis ei suuda kodune turg lihtsalt piisavalt inimesi harida ja neile piisavat aastatepikkust kogemust anda. Iga täitmata töökohaga veedetud päev pärsib sellesama tööjõupõuda kogeva Eesti ettevõtte konkurentsivõimet, kasvutempot ning maksutulusid," selgitas ta.
"IT-tööstusele vajalikud inimesed ei ole sabas piiri taga ootamas, neid tuleb Eestisse meelitada. Näiteks Skype otsib tänavu 30-40 kogemustega tarkvaraarendajat ja loodame võimalikult paljud neist leida Eestist. Ohtu kohalikule tööturule või Eesti rahvuse ja keele püsimajäämisele seoses tipp-professionaalide ringiliikumisega ma ei näe. Küll aga aitavad rahvusvaheline töökeskkond ning eri kultuuridest kolleegid üksteist paremini mõista ning suurendada ka eestlastest töötajate läbilöögivõimet," lisas Tamkivi.
Seotud lood
Webmedia juhi Taavi Kotka sõnul peaksid
Eesti ettevõtted õppima allhanget kasutama, sest Eestis ei ole suurte projektide
jaoks piisavalt tööjõudu.
Hansapanga IT-personalidirektori Maria Küti
sõnul on Eestis tõepoolest puudus kõrgharidusega IT-spetsialistidest, eriti
kriitiliseks teeb tema sõnul olukorra IT-spetsialistide hariduse puudulikkus.
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil
“Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.