Infotehnoloog Linnar Viigi sõnul näitab
internetis allkirjade andmine ja arutelude algatamine, et on toimumas murrang
osalusdemokraatia suunas.
Linnar Viik ütles intervjuus ETV hommikusaatele "Terevisioon", et viimase paari aasta jooksul on maailmas laiemalt hakatud ühiskonna valupunkte sõnastama eelkõige internetis ja sellest on kujunenud aktiivseid kodanikke ühendav ja kaasav keskkond, vahendas ETV 24.
"See, mida me praegu näeme, on murdehetk, kus me peame aduma, et ühelt poolt on lihtsam kui kunagi varem kaasa lüüa kõikvõimalikes algatustes, hingeolevaid teemasid üles tõsta, leida kaasamõtlejaid ja arutada selle üle. Samas tuleb mõelda, mis saab edasi ja missugune on meie hääle ja arutelu mõju," ütles Viik.
Nö. ühe klõpsu demokraatia on tema hinnangul kasvatanud inimeste aktiivsust ja inimesed tunnevad, et nad tahavad kaasa lüüa ja nende häälel on mõju. "Selleks, et aruteludes kaasa lüüa, ei pea ma kasukat selga panema ja 100 kilomeetrit sõitma kuskile riigikogu hoone ette meelt avaldama, vaid ma võin kodus trussikud jalas rahulikult arvutihiirt klõpsates seda teha."
Viigi arvates ei kehti internetis allkirjade andmise teema puhul ütlus, et kui taksojuhid hakkavad aktsiaid ostma või lähevad kinnisvaraärisse, siis on aeg sellest ärist lahkuda. "Minu arvates on vastupidi - kui taksojuhid tahavad aktiivselt ühiskonna asjades kaasa lüüa kasutades selleks internetti, siis on see murrang osalusdemokraatia suunas."
Seotud lood
Õppejõu ja netiguru Linnar Viigi sõnul
oodatakse internetist järjest rohkem elamust.
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts avaldab artiklitesarjas "Eesti 2018"oma nägemuse meie elust kümne aasta
pärast, uskudes, et kümne aasta pärast on eestlaste jõukus kasvanud, mistõttu
liigub suur osa äritegevusest piiri taha.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.