Apple'i kaubamärki esindav patendivolinik
Urmas Kernu ütles aripaev.ee-le, et apple.ee domeeni sooviks omale saada
tunduvalt rohkem koolipoisse kui üks.
"Kui domeeni soovijad oma õigust ei tõenda, pole neil võimalik seda praeguselt omanikult kätte saada," vastas Kernu aripaev.ee palvele kommenteerida Sander Saare soovi võõra domeeni abil uut äri püsti panna.
Kernu selgitas, et kohus võib domeeni registreeringu tühistada vaid kaubamärgiomaniku nõudel. "Aga kui nüüd mingi poiss tuleb ja ütleb, et peaks domeeni omale saama, siis… miks peaks kohus just teda soosima?“ küsis Kernu ja lisas, et apple.ee domeeni sooviks omale äri ajamiseks ilmselt rohkem kui üks koolipoiss.
Patendivolinik lisas, et kohtuähvardusel oleks jumet, kui domeeni tahaks üle võtta firma, mis omab Apple’i toodete ainumüügiõigust. Samas võib Apple'i tooteid paralleelselt müüa, seega pole ühelgi edasimüüjal domeenile suuremat õigust kui teisel.
„Informeerime Apple’it ja küsime, kas ta on (domeenist – toim.) huvitatud,“ ütles Kernu. Sander Saarest kui Apple'i esindajast Eesti domeenivaidluses polnud ta midagi kuulnud.
Seotud lood
Eesti suurima Apple'i edasimüüja IM
Arvutite hinnangul segab domeenivaidlusega kaasnev kisa nende äri
rohkem kui magus veebiaadress seda väärt oleks.
17aastane koolipoiss Sander Saar pressib
fotokunstnikult ja disainerilt Mats Õunalt kohtu ähvardusel välja magusa nimega
domeeni, et koos klassivendadega oma äri püsti panna.
apple.ee domeeni omanik Mats Õun ütles
aripaev.ee-le, et ta tahaks üleoleva käitumisega noortest ärimeestest
rahu saada.
Ameeriklane Chris Clark soetas 1994. aastal
20 dollari eest veebiaadressi pizza.com, nüüd sai mees selle eest
internetioksjonil 2,6 miljoni dollarit ehk 26 miljoni krooni.
Kulla hind purustas oktoobris uued rekordid ja on kiiresti lähenemas 3000 dollari piirile. Novembri alguses tõi Donald Trumpi valimisvõit kullaturule küll suure päevase languse, kuid pikaajalist negatiivset mõju kullaturule ma ei näe. Pigem vastupidi.