Saku Õlletehas investeerib üle 12 miljoni
krooni Eestimaiste kvaliteetõllede kasvu ning odavõlledesse täiendavalt enam
raha ei paiguta.
Saku Õlletehas soovib ära hoida kodumaise õlleturu väärtuse vähenemist, sest majanduse jahtumisest tingitud turudünaamika on hakanud liigselt soosima kange õlle segmendi ning säästusegmendi toodete müüki, teatas firma.
"Turuliidrina aitab Saku Õlletehas kodumaisel õlleturul taastada väärtuselist arengut läbi omapoolsete investeeringute kvaliteetmarkide konkurentsivõime tugevdamisesse,“ ütleb Saku Õlletehase turundusdirektor Rauno Stüff. Tema sõnul on kolm aastat tagasi toimunud suurtes plastikpakendites õllede pealetung Ukrainast ja Venemaalt nüüdseks andnud eeliseid ka kodumaistele kange õlle ja säästusegmendi toodetele. "Meie eesmärk on peatada turu väärtuseline langus ning tagada areng kvaliteetsegmentide suunas järgnevatel perioodidel,“ märkis Stüff.
2007. aasta teisele poolaastale olid iseloomulikud tugevad langused õlleturul erinevate kuude lõikes. Turu languse tingisid üldine kiire majanduskasvu pidurdumine, sealhulgas turistide osakaalu vähenemine, mis on olnud Eesti alkoholimüügi vedajaks alates 2004. aastast, kui Eesti liitus Euroopa Liiduga. Samuti mõjutasid turgu kaootilised piirkondlikud müügipiirangud, mis andsid tagasilöögi just kvaliteetmarkide müügile.
Seotud lood
Täna toimunud Saku Õlletehase aktsionäride
koosolekul kinnitas finantsdirektor Inga Kuusik, et Carlsberg Balticu kahe
kolmandiku õlletehase osaluse omandamisest loodab Saku ainult võita.
Saku Õlletehase ASi 75%lise osalusega
suuromanikuks on tänasest, 29. aprillist Carlsberg Baltic, senise nimega Baltic
Beverages Holding AB.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.