Depoo omanikfirma RERS juhatuse esimehe
Ervin Hasselbachi sõnul otsustati Valga depoo rekonstrueerimise jätkamiseks
eraldada 40–45 miljonit krooni. Eesmärk on taastada teine töövahetus ja tõsta
depoo läbilaskevõimet 3500 vagunini aastas, kirjutas Valgamaalane.
"Valga Depool on pärast vahepealset mõõna tellimuste poolest taas head ajad," selgitas Hasselbach. "Läbirääkimised tolliformaalsuste lihtsustamiseks Vene piiril on läinud edukalt – remonditahtjaid on rohkem, kui depoo on võimeline tegema."
Investeeringuks plaanitud 40–45 miljoni krooniga on plaanis laiendada tsehhe ja moderniseerida seadmestikku, et tehnoloogilised võtted tagaks raudteekokkuleppe riikidele vastava standardi.
Hasselbach rääkis, et rekonstrueerimisprojekt viiakse ellu kahe aasta vältel ning kõigepealt tuleb valmistada ette töökohad inimestele, et taastada ettevõttes teine töövahetus, seejärel viia depoo töövõimsus seniselt 900-lt 3000–3500 vagunini aastas.
Seotud lood
Homme külastavad projekti Rail Baltica
koordinaatorid eesotsas Euroopa Komisjoni Transpordi ja Energeetika direktoraadi
juhi James Pondiga Valgat, et arutada Rail Baltica raudteetrassi
arendamist, teatas Valga Maavalitsus.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.