Käesoleva aasta märtsis
lõppenud majandusaasta tulemusena ulatusid Eesti Energia äritulud 9,1
miljardi kroonini, ärikasum 1,1 miljardi kroonini ja puhaskasum 0,7 miljardi
kroonini. Majandustulemustele avaldas kõige suuremat mõju süsinikdioksiidi
heitmekvootide müügi lõppemine.
Eesti Energia juhatuse esimehe Sandor Liive sõnul olid möödunud majandusaastal strateegilist tähtsust omavad tegevused elektrikaubanduse alustamine Lätis ja Leedus ning edukas elektrimüük Soomes, teatas ettevõtte.
"Müügitegevuse alustamine Balti riikides aitab kaasa konkurentsi tekkele Balti turul," selgitas Liive energiakaubanduse positiivseid mõjusid, rõhutades, et Eesti Energia on ainus ettevõte, kes müüb oma klientidele elektrit kõigis kolmes Balti riigis.
Eesti Energia finantsdirektori Margus Kaasiku sõnul toetasid majandustulemusi suurenenud kodumaise elektrienergia müük ning hüppeliselt kasvanud eksport Soome. “Merekaabli Estlinki käikuandmine avardas oluliselt Eesti Energia ekspordivõimalusi, mida kinnitavad ka suurenenud ekspordimahud,” täiendas Kaasik. Finantsdirektor selgitas, et määravat mõju majandustulemustele avaldasid ikkagi süsinikdioksiidi heitmekvootide müügi lõppemine ning heitmelubade ostuks tehtud lisakulud.
Majandusaasta kõige olulisem sündmus oli Baltimaade suurima Aulepa tuulepargi ehituse alustamine. Taastuvenergia vallas oli teisteks tähelepanuväärseteks sammudeks Virtsu tuulepargi teise tuuliku käivitamine ning Balti Elektrijaama suletud tuhaväljale tuulepargi rajamiseks hanke alustamine. Lisaks oli oluliseks sündmuseks Eesti Energia mobiilse internetiteenuse KÕU edukas turule toomine. 2008. aasta märtsi lõpuga oli KÕU teenusega liitunud enam kui 15 tuhat klienti. Möödunud majandusaastal avardas Eest Energia oma kasvuvõimalusi ka lähiturgudel. Tütarfirma E.Energy kaudu alustas energiakontsern esimese uue tulijana elektrienergia müüki Lätis. Müügitegevusega alustas ka EE tütarfirma Lumen Balticum Leedus.
Seotud lood
Eesti Energia juht Sandor Liive
kommenteeris tuumajaama projektijuhi ametikoha konkurssi, et ettevõtte vajab
spetsialisti, kes keskendub tuumaenergia valdkonnale ning tegeleb Leedu, Soome
ja Eesti projektidega.
Eesti Energia juht Sandor Liive ütles täna
foorumil „Millist energiasüsteemi me tahame?“ diskussioonipaneelis osaledes, et
energeetikas tuleb otsuseid teha lähtudes majanduslikust loogikast, selgub
majandus- ja kommunikatsiooniministri energiablogist.
Möödunud neljapäeval toimunud Eesti Energia
nõukogu koosolekul kerkis muude teemade kõrval üles ka energiafirma viimine
börsile, mille osalised tagantjärele lihtsalt mõttevahetuseks tembeldada
soovivad.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.