„Selle klaviatuuri kasutajat ähvardas haigestumise risk,” ütles mikrobioloog James Francis. „Midagi sellist pole ma näinud väga pikka aega, see näit oli skaalast väljas.”
Veel kaks klaviatuuri olid sellised, millel baktereid leidus ohtlikul määral ning veel kahel leidus palju kolibaktereid, mis on otseselt seotud väljaheidetega.
Inimesed söövad oma töölaudade taga ning pillavad söögipurukesi klahvide vahele, nii tekib klaviatuuris bakteritele soodus kasvukeskkond.
Samuti jäetakse pärast tualettruumi kasutamist käed pesemata. Baktereid soodustab ka tolm, mis hoiab kinni niiskust.
„Sellised tulemused on kontorite puhul tüüpilised,” ütles Francis.
Ajakirja Which? Computing toimetaja Sarah Kidner ütles, et enamik inimesi ei pööra tähelepanu nende arvuteid katvale mustusele, kuigi tegelikult on olukord võrreldav sellega nagu söödaks lõunat otse tualetis.
Rohkem kui 4000 inimese seas läbiviidud küsitlus näitas, et iga kuu puhastas oma arvuti monitori 27 protsenti inimestest ning klaviatuuri 22 protsenti. Iga kümnes vastanu polnud kunagi oma klaviatuuri puhastanud ning tervelt viiendik polnud iialgi puhastanud hiirt.
Ajakiri hoiatab, et kõrvaklapid võivad levitada pisikud, aga ka peatäisid. Enne arvutilt tolmu pühkimist tuleks see välja lülitada ning kasutada spetsiaalset arvutite puhastamiseks mõeldud vahendit. Arvuti ventilaatorit võib puhastada ka tolmuimejaga, kuid hoolimata internetis laialt levinud soovitustele ei ole mõistlik klaviatuuri pesta nõudepesumasinas.