Juba kuid on analüütikud ja reporterid
üritanud mõista, mida Citigroupi juht Vikram Pandit oma meeskonnaga hiidpangaga
peale kavatseb hakata, seni on kõigil palutud oodata 9. maid, mil plaanid
avalikustatakse.
Vahepeal on üht-teist kavadest siiski ka välja lekkinud, kirjutas CNNMoney.com.
Pank teenis aasta esimese kvartaliga 5,1 miljardit dollarit (52 miljardit krooni) kahjumit. Selle hulgas oli 14 miljardit dollarit (143 miljardit krooni) hapuks läinud laenude mahakandmisi, mis lisandub juba 2007. aastal kaotatud 20 miljardile dollarile (204 miljardile kroonile).
Kuna pangad vajavad kahjumi katmiseks kapitali, on ka Citigroup aeg-ajalt teatanud, et kaasas lisavahendeid. Möödunud talvel kogutud 30 miljardile dollarile on hiljuti veel juurde saadud 10 miljardit (kokku 408 miljardit krooni).
Üllataval kombel aga ei ole ettevõte kokkuhoiuks otsustanud möödunud aasta eest dividende mitte maksta. See omakorda on tõstnud ettevõtte väärtust börsil. Viimase paari nädalaga on Citigroupi aktsia hind tõusnud 18 dollarilt 24 dollarile. Samas ei ole see tase veel isegi mitte poolt panga mullusest aktsia hinnast.
Pangagrupi juht Vikram Pandit usub, et suudab Citigroupi jälle jalgadele aidata. Juba on juhtivatele kohtadele toodud uusi inimesi ja alustatud kulude kärpimisega.
Citigroup kavatseb mõneti muuta oma ärimudelit, keskenduda neljale põhitegevusalale: krediitkaartidele, varahaldusele, ettevõtete pangandusele ja investeerimispangandusele. Muud, mitte põhitegevusalad müüakse maha. Näiteks vahetas hiljuti omanikke Citigroupi Põhja-Ameerika kommertslaenude ja -liisingute äri, mille ostis GE Capital.
Ühtlasi minnakse üle 100 riigis tegutsevas pangas üle maatriksjuhtimissüsteemile, mis on Panditi sõnul ainus mõistlik asjade ajamise viis.
Jääme ootama, millise plaaniga USAs täna välja tullakse.
Seotud lood
Citigroupi suurim erainvestor Saudi prints
Alwaleed bin Talal teatas, et pumpab panka värsket raha juurde, vahendas
The Arabian Business.
The Arabian Business kirjutas täna, et
Ameerika suurpank Citigroup otsib araabiamaailmast erakordselt kiiret rahalist
abi. Kiirturgutust vajab ka Merrill Lynch.
Finantsgigant Citigroup pöördus
tehnoloogiagigant Hewlett-Packardi poole, et saada nõu, kuidas kaitsta edukalt
rasketel aegadel vastuolulisi arvamusi tekitavaid ärimudeleid, kirjutas
Financial Times.
Laenukriisi mõju all olev Citigroup kaalub
kriisiplaani raames veelgi kulusid kokku hoida ja müüa 400 miljardi dollari ehk
üle 4 triljoni krooni jagu varasid.
Majanduses ja ka kinnisvaraturul on sügisel toimunud mõned muudatused, üheks neist euribori langus. Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu kinnitas, et kinnisvaraturul on märgata elavnemist – suuresti just järelturu korterite osas.