Aasia börsid langesid kuue nädala
madalamale tasemele, kõik regiooni indeksi 10 tööstusharu kukkusid.
Ettevõtete tulu kärbivad üha kõrguvad toormaterjalide hinnad ja tarbijate aeglustuv kulutamine, kirjutab Bloomberg.
Autotootjatest kaotas Nissan Motorsi aktsia, kui Merrill Lynch langetas selle reitingut ostusoovituselt hoiusoovitusele. Põhjuseks USA börsi langus ning Nissani tugev seotus USA turuga. Samuti kukkusid Jaapani autotootjate Honda, Toyota ja Daihatsu Motor aktsiad.
Käibe järgi maailma suurima rehvitootja Bridgestone'i aktsia kukkus, kui kautšuki futuurid tõusid 28 aasta kõrgeimale tasemele.
Hiina mobiilsideoperaatori China Mobile aktsia langes, kui Hiina valitsus avaldas ümberkorralduste plaani, et aidata ettevõtte väiksemaid konkurente.
Täna langesid kõik Aasia võrdlusindeksid, välja arvatud Malaisia. Hiina CSI 300 indeks kukkus 2,9% ja Jaapani Nikkei 225 oli sulgemisel 2,3%-ga miinuses. Laiem Topix indeks langes 2,4%, 1 344,18 punktini, kui indeksi kõik 33 tööstusharu langesid. Tai Set indeks kaotas 2,2%.
Koshi Kumagai, BNP Paribas analüütiku sõnul on inflatsioon äärmiselt suur probleem, kuna see vähendab kasumimarginaale. Kumagai väitel ei näe nad põhjust ostmiseks lähemal paaril kuul, lisaks on peamised võrdlusindeksid langusteel.
Seotud lood
Aasia börsid kukkusid, tugeva löögi all
olid autotootjate ja tehnoloogiaettevõtete aktsiad. Langusele aitavad kaasa
tõusev nafta hind ja aeglustuv kasv USAs, mis vähendab ettevõtete kasumeid.
USAs maikuu jaemüügi prognoositust kaks
korda kiirem kasv aitas Aasia börside auto- ja elektroonikatootjate
aktsiate hinnad tõusule.
USA automüüjatel ei ole võimalik just kuigi
palju halvemasse olukorda sattuda. Viimastel nädalatel on uute autode müük
lihtsalt pidurdunud.
Uue sarja esimene saade!
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu rõhutab uhiuues sarjas “Juhtides tulevikku”, et suurfirmad liiguvad kestlikkuse suunas ja sellega kujundatakse ümber tööstusharud. Kes pole sellega kaasas, jääb lihtsalt maha.