Tallinki tütarfirma HT Laevateenindus
peausaldusisik Mati Elmers ütles, et Tallinki töötajad ning juhtkond käivad
riikliku lepitaja juures, et leida lahendust töötajate võrdse kohtlemise
nõudele.
Elmers rääkis aripaev.ee-le, et jutud 4. või 5. juunil toimuvast Tallinki töötajate streigist ei vasta tõele. Elmersi sõnul läheb streikimiseks alles siis, kui läbirääkimised ei anna tulemust. Senini on töötajad ja Tallinki juhtkond külastanud riiklikku lepitajat eraldi, kuid järgmisel korral istuvad lepitaja, töötajad ning juhtkond juba ühe laua taha.
Seejärel kohtuvad töötajad ja juhtkond ilma, et lepitaja kummalgi poolel samaaegselt kätt hoiaks. Elmers lisas: "Ega seda ei oska keegi öelda, mitu korda me riikliku lepitaja juurde läheme." Seega pole õige aeg veel kätte jõudnud, et streigi kuupäeva paika panna.
Elmers ütles, et töötajad nõuavad Tallinkilt ühtset palgapoliitikat. "Saan praegu öelda, et nõuame võrdväärset kohtlemist, ajapikku on siginenud palju erinevaid tingimusi," märkis Elmers.
Seotud lood
Laevafirma Tallink ja Eesti meremeeste
sõltumatu ametiühingu esindajad käisid täna riikliku lepitaja juures ja leppisid
kokku, et Tallink esitab ühingule omapoolsed arvutused palkade osas.
Kui eestlastest kaptenid võivad ennast
Tallinki palgal olevate Soome ja Rootsi kolleegidega võrreldes tunda "valge"
inimesena, siis näiteks stjuardessid ehk kajutiteenindajad teenivad Skandinaavia
ametiõdedest kuni kolm korda vähem.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.