Politoloog Rein Toomla ütles aripaev.ee-le,
et nii Reformierakonna kui ka Keskerakonna toetusprotsendid lähenevad sellele,
mis nad olid eelmiste valimiste ajal, ehk ca 30%.
Toomla prognoosis, et trend jätkub ning opositsioon (Keskerakond) ületab sügisel veidi Reformierakonna toetajaid. "Ansipi valitsusel ei tohiks enam üle aasta eluiga olla," ennustas politoloog. Tema hinnangul on valijate toetused seotud heaoluga, mitte pronksiööga, mis võib anda vaid lühiajalise mõju. Toomla sõnul ilmnevad tõsisemad majandusraskused lihtsa inimese jaoks alles sügisel ning seega on oodata Reformierakonna toetuse edasist vähenemist.
"Oli ju selge, et Reformierakonna toetusprotsent ei saa olla 40% nagu see oli eelmisel kevadel," sõnas politoloog ning märkis, et nii kõrge toetusprotsendi taga oli valijate rahulolu Ansipi käitumisega pronksiööl.
"Keskerakond läheneb altpoolt ja Reformierakond ülevalt poolt oma eelmistele valimistulemustele," märkis Toomla, kommenteerides Norstati värsket uuringut, mille järgi Reformi toetab 34 ja Keski 27 protsenti valijatest.
Seotud lood
Norstati värskest uuringust selgub, et kui
praegu toimuksid valimised, ei oskaks kolmandik inimestest kellegi poolt
hääletada, mistõttu Reformierakond võidaks valimised.
Reformierakonna juhatuse liige Jürgen Ligi
ütles aripaev.ee-le, et Keskerakond loodab majandusraskustele ning nende
valijaskond on unustanud ja andestanud ebalojaalsuse pronksiöö sündmuste
ajal.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.