Eestis on juhtide ja sekretäride
palgaerinevused suhteliselt suured, maailma suurima palgavahega riik aga on
Hiina.
Rahvusvahelise konsultatsioonifirma Hay Groupi uuringust selgub, et siin sai 2007. aastal keskastmejuht sekretärist 4,7 korda suuremat palka. Hiinas aga on olukord kõige troostitum – seal saab sekretär ülemusest 11,8 korda väiksemat tasu, kirjutas kauppalehti.fi.
Lääne-Euroopa riikides on üldiselt palgaerinevused väiksemad kui meil. Näiteks väikseima vahega on norrakad, kus sekretär teenib ülemusest 2,3 korda vähem palka. Väike palgavahe on ka Kanadas (2,6), Šveitsis (2,6), Taanis (2,7), Soomes (2,7) ja mujal.
Suurimad erinevused on Aasias ja Lõuna-Ameerikas. Lisaks Hiinale paistavad silma ka Vietnam (9,8), Guatemala (9,4) ja Brasiilia (7,3).
Ida-Euroopa riigid jäävad üldiselt kahe äärmuse vahele umbes keskpunkti. Suure vahega eristuvad aga Venemaa (8,7) ja Poola (9,1).
Võrdluses on vaadeldud 61 riiki ja võrreldavates palkades on arvestatud brutosummasid ehk neilt tuleb veel tasuda maksud. Eraldi ei võrreldud erinevate riikide palganumbreid, vaid ühe riigi sees olevaid erinevusi.
Seotud lood
Valitsusasutused suurendasid enne
negatiivse lisaeelarve vastuvõtmist oma personalikulutusi aasta esimese nelja
kuuga 27 protsenti.
Eesti Telekomi ja EMT juhatuse esimees
Valdo Kalm ütles täna online-pressibriifingul ettevõtte
kvartalitulemusi kommenteerides, et prognoosib tänavu palgaturule vastavat
kasvu, aga väiksemat kui eelmisel aastal.
Eesti Pank ennustab eelmiste aastate
kahekohalise numbriga märgitud palgakasvude kõrvale nüüd tagasihoidlikumat
palgatõusu.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.